دانلود تحقیق تولید گندم د ر ایران


در حال بارگذاری
14 می 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :12صفحه
89 بازدید
۷۰۰۰ تومان
خرید

توليد گندم در ايران

با توليد ۱۳ ميليون و ۶۳۷ هزار و ۵۳ تن گندم، توليد سرانه به ازاي هر ايراني،به ۵/۲۰۳ كيلوگرم رسيد.

كل توليد گندم تا امروز با احتساب دو ميليون و ۵۰۰ هزار تن گندم خود مصرفي و بذري كشاورزان و مقدار ۱۱ميليون و ۱۳۷هزار و ۵۳ تن خريد تضميني،به ۱۳ ميليون و ۶۳۷ هزار و ۵۳ تن رسيده است كه به ازاي هر

كشاورزي حاكي است، خريد تضميني گندم تا ۵ آبانماه ۸۳ به ۱۱ ميليون و ۱۳۷ هزار و ۵۳ تن رسيد.

خريد تضميني گندم از كشاورزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته،۲۶/۹ درصد رشد نشانمي‌دهد.

به اين ترتيب با خريد بيش از ۱۱ ميليون و ۴۰ هزار تن، بنابر آمار وزارت بازرگاني،نياز گندم خوراكي كشور برطرف شد و بقيه گندم توليدي ذخيره يا در صنعت غذايي مانند ماكاروني،بيسكويت و كيك سازي استفاده مي‌شود.
بنابراين گزارش،پس از ۴۵ سال اصلاحات ارضي، ايران در توليد گندم خودكفا

ميليون و ۱۳۵هزار و ۶۰۰تن رتبه دوم ، خوزستان با يك ميليون ۴۰ هزار و ۶۸۱ تن رتبه سوم و استان گلستان با يك ميليون و ۴ هزار و ۲۰۰تن در رتبه چهارم قرار دارد.

براساس اين گزارش، استانهاي كرمانشاه ۶۸۱ هزار و ۱۰۹ تن، كردستان ۶۲۶ هزار و ۲۰۰ تن، آذربايجان غربي ۶۰۷هزار و ۴۵۰ تن، همدان ۵۵۹ هزار و ۴۶۰ تن، آذربايجان شرقي ۴۸۲ هزار و ۴۴۴ تن،لرستان ۴۵۶ هزار تن، اردبيل ۴۲۱

  • برنامه سوم

با آشکار شدن مزيت های سياسی و اقتصادی طرح محوری گندم، طرح خودکفايی گندم بعد از ادغام جهاد و کشاورزی براساس نامه شماره ۳۶۵۵ وزير جهاد کشاورزی در تاريخ ۲۱ خرداد ۸۱ تنظيم شد و از ۱ تير ۸۱ اجرا شد. اما اين بار اجرای اين طرح به ظن منتقدان بدون مزيت تلقی شد. در حالی که يکی از جنبه های مهم توليد گندم، ارتباط تنگاتنگ آن با استقلال سياسی و امنيت ملی است. کشورهای آمريکا، کانادا، استراليا، اروپا و متحدان آنها در هزار هکتار) در سال ۱۳۷۹ با افزايش مجدد سطح زير کشت گندم به رقم بالای ۵ ميليون هکتار در کشور رسيده و آخرين آمار سطح زير کشت سال ۸۱ را بالغ بر ۳/۶ ميليون هکتار اعلام نموده است که اين وضعيت برای سطح زير کشت جو نيز حادث شده و سطح زير کشت اين محصول را در سال ۸۱ به حدود ۷/۱ ميليون هکتار و در سال ۸۲ به ۶/۱ ميليون هکتار رسانده است. بنابراين طی حداقل بيش از دو دهه از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۸۲ سطح زير کشت گندم تقريباً ثابت مانده (تغييرات در حدود ۲۰۰ هزار هکتار). اين در حالی است گزينه هزينه های توليد گندم مبلغ ۱۸۱۲ ريال حاصل خواهد شد. بر اين مبنا ميانگين چهار عدد فوق مبلغ ۲۱۴۰ ريال توسط مجری طرح گندم پيش بينی شده است که به دلايل متعددی مورد توافق قرار نگرفته است. اين در حالی است که طی سال جاری قيمت خريد گندم داخلی از قرار هر کيلو ۱۷۰۰ ريال تعيين و پرداخت می شود که فاصله قابل توجهی با قيمت کارشناسی آن دارد. حال با اين وصف چگونه می توان ادعا نمود که قيمت خريد گندم مازاد بر مصرف کشاورزان بدون تناسب افزايش يافته و اين امر را موجب افزايش توليد گندم در کشور دانست. در دوره های پيش طرح های محوری افزايش توليد گندم آبی از نظر اقتصادی و نرخ مبادله دارای توجيهات کافی و از بازدهی بسيار بالا برخوردار بوده ليکن، سياست قيمت گذاری حاکم بر اين …………………………….

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۱۲ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.