دانلود تحقیق جهانی شدن و تاثیر آن بر پیشرفت یا عدم پیشرفت جوامع


در حال بارگذاری
12 مارس 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 26صفحه
123 بازدید
۱۴۰۰۰ تومان
خرید

جهاني شدن و تاثير آن بر پيشرفت يا عدم پيشرفت جوامع

اشاره :

اصطلاح (( جهاني شدن )) كه در دهه هاي پاياني قرن بيستم پا به عرصه ي گفتمان تهاي اجتاما عي گذاشت و توانست در زماني كوتاه توجه انديشمندان جهان را به سوي خود جلب كند ، از جمله مفاهيم اجتماعي است كه به شدت مناقشه برانگيز است ، از اين رو نظريات و ديدگاههاي متفاوتي در رابطه با چيستي و

انوار پر تنوع جهاني را به اين —– جمعبندي اين اظهارات در سراسر كشور رمزي از پيروي همانند ديگر پيروزيهاي شگرف انقلاب اسلامي موج زند و اينجانب به عنوان يك فرهنگي علاقمند به امور فرهنگي همچون پرسش مهر ۳ اين بار هم به نسبت قربه الي الله و عرض ادب به رمز و راز باطني آن فرزانه فرهنگي كه دغدغه عشق به ميهن و انقلاب و اسلام در سئوالات مطروحه ايشان دذل هر شيفته را شيدا مي كند ، مقاله اي هر چند مختصر ارائه و اميدوارم تا با عنايت به منابع و استنادات مستغني و حساب شده اي كه از اين رهگذر تقديم مينمايم ، علاقمندان و مطالعه كنندگان را مقبول و در نهايت گوشه اي از دين و احساس مسئوليت خود را در حد ليس الانسان الا ما سعي بر خود ادا كرده باشم .

مقدمه :

  • جهاني شدن در فرهنگ اسلام و غرب
  • عوامل موثر در جهاني شدن

فوايد و پيامدهاي جهاني شدن در جوامع با ارائه آثار و ارقام رسمي به تحليل پرداخته و آنگاه با ارائه پيشينه انديشه جهاني شدن در جامعه آمريكا و سپس نقش آمريكا در سناريوي جهاني سازي اشاره و در همين راستا با ارائه اظهار نظرات برجستگاني موضوع جامعه خاور ميانه و جهاني سازي را مورد بررسي قرارداده و با توجه به آثار و پيامدهاي آن بطور ويژه —- جامعه عراق . تركيه ،

است .

واژه شناسي ك

در مورد واژة (( جهاني شدن )) كه معادل (گلوباليزيشن Globaliztion) در فارسي به كار برده مي شود اتفاق نظر چنداني وجود ندارد . از اين رو برخي معادل فارسي اين كلمه را (( جهاني سازي )) و برخي ديگر معادل آن را (( جهان گستري )) و دسته سوم معادل آن را (( جهان گرايي )) دانسته اند .

بي ترديد همه آنهايي كه اين معادل ها را براي اين كلمه به كار گرفته اند ، گرچه تعابيرشان متفاوت است . اما بر اين مطلب اتفاق نظر دارن كه بازگشت اين تعابير به كلمه انگليسي           (( گلوبال Global )) كه در فرهنگ ها به سه منعني به كاربرده مي ش

ري ، دمشق ، بغداد ، قاهره و اندلس رفت و آمد مي كردند و چيزي مانعشان نبود .

در آن زمان مسلمانان يك كل را ميديدند و به سرزمين اسلامي تحت عنوان اجزاي جدا از هم مي نگريستند دليل اين ادعا كتب مختلفي چون گلستان سعدي است كه تمام اجزاي مختلف جهان اسلام را در اشعارش به طور متصل مي اورد يا سفر نامه ابن بطوطه مراكش كه از مغرب تا چين را پيموده است و يا ناصر خسرو كه در سفر نامه اش خاطرات سفرش از بلخ تا مصر را مي نويسد . اين مطلب بيانگر آن است كه در جاهاي مختلف السنه و زبان هاي مختلف به كار مي رفت اما هيچكس در بلاد اسلامي احساس بيگانگي نمي كرد و ما با بيان اجمالي اين موضوع مي توانيم ديدگاه متفاوت اسلام را با غرب ببينيم . اينكه بگوئيم عوامل فرامرزي در داخل بلاد اسلامي تاثير گذار بوده است ، امري شناخته شده است .

يك نقطه عالم به نقاط ديگر عالم با سرعت خيلي بيشتر سفر مي كنند ، از زماني كه مورس انگليسي تلگراف را اختراع كرد سرعت انتقال پيام بالا رفت و لازم نبود ديگر كسي حامل پيام باشد . وبلكه پيام بر يك موج سوار مي شد و مي رفت و اين زمان تلفن و چيزهاي ديگر اختراع شد تا رسيد به اينترنت . اينترنت ابتدا براي استفادة وزارت دفاع ايالات متحده آمريكا بود ولي —– عمومي است و ………….

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۲۶  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

 

خرید

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.