دانلود تحقیق دستگاه تراش


در حال بارگذاری
19 می 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :17صفحه
۱۴۰۰۰ تومان
خرید

به نام خداوند بخشنده و مهربان

روش کار:

پس از مشاهده محیط کار مصاحبه با کاربر دستگاه تراش در مورد سابقه کار و شرایط جسمی و ناراحتی هایی که در ارتباط با کار برای او بوجود آمده و همچنین جنبه روانی کار نظیر رضایت شغلی و میزان جذابیت کار برای وی سوال به عمل آمد.

کار مورد نظر به سه sub task اصلی تقسیم شده که هر یک نیز به چند Sub

انواع قطعات تراش خورده مانند پایه های میز تلویزیون و … می باشد. ساعت های کاری او از ۹ صبح تا ۷ شب است. وی کارگاه به تنهایی مشغول به کار است و وظایفی نظیر حمل قطعات آماده و تحویل به مشتری نیز به عهده اوست. زمان استراحت او یک ساعت در وقت ناهار است.

وظایف:

کار این شخص بطور کلی کار با دستگاه تراش است که به ۳ Sub Task

سرگیجه و سردرد نیز می کند.

وی در تمام ساعات کاری خود بصورت ایستاده کار می کند و بدلیل نداشتن دسترسی راحت و ارتفاع نامناسب سطح کار و تکرار پوسترهای نادرستی که شرایط کار به او تحمیل می کند و زمان طولانی کار ،او به اختلالات و آسیب های اسکلتی و عضلانی دچار شده است.

تجهیزات و وسایل:

از آنجا که کاربر دستگاه تراش به سه Sub Task اصلی تقسیم می شود ، تجهیزات هر Sub Task را به طور جداگانه نام می بریم:

۱- قرار دادن قطعه در دستگاه و تنظیم مرغک:

در بعضی مواقع دستگاه به شکل اتومات به کار براده برداری می پردازد ، به این صورت که بعد از حرکت Support ها به طرف قطعه داخل مرغک با حرکت دنده اتومات طبق تنظیمات کنترل گرها که از قبل تعیین شده اند ، دستگاه به براده برداری مشغول می شود و نیازی به تنظیم کنترل گرهای در حین براده برداری نیست.

کنترل گرهای دستگاه از نوع ادامه دار چرخشی و اهرمی هستند.

دستگاه  دارای یک کنترل پنا کی باشد که در حین کار در سمت چپ کاربر قرار می گیرد و دارای دو کنترل گر برای تعیین گام دندنه و ۲ کنترل دیگر در

جایی که تعداد کنترل ها بسیار زیاد است ترتیب قرار گرفتن آنها باید به گونه ای باشد تا از بروز ابهام و اشتباه جلوگیری شود تا ایمنی و عملکرد سریع را تضمین کند.

ترتیب صحیح کنترل ها می تواند بر اساس دسته بندی آنها باشد طبق وظیفه آن ها در فرآیند و یا به ترتیبی که مورد استفاده قرار می گیرند.

عمل کنترل ها باید به سادگی قابل تشخیص باشد تا از هر گونه سردرگمی جلوگیری شود. (چوبینه صدای«کلیک» باشد (بدین ترتیب اپراتور از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل می کند). برای بهبود پس خورد، استفاده از یک شاخص و یا لامپ داخل تکمه سودمند است. اصطکاک زیاد سطح تکمه و یا وسیع بودن سطح آن به کنترل انگشت در هنگام عمل کمک می کند. در صورتی که سطح تکمه وسیع باشد باید بوسیله زنگهای مات پرداخت شود تا بدین ترتیب از انعکاس آزار دهنده

شوند.

حداکثر فاصله دیده شدن نشانگر به وسیله اندازه جزئیات قابل نمایش بر روی آن نمایشگر تعیین می شود. به منظور دریافت واضح اطلاعات در مواردی که نشانگرها بصورت شماره ای هستند، نشانگر های باید در جایی قرار گیرند که سریع و به راحتی قابل رویت باشند. ترتیب قرار گرفتن آنها ممکن است بر اساس فرآیند تکنیکی و یا اهمیت بسامد استفاده از کنترل ها باشد. این موضوع

شاخص مناسبی است اما به دلیل مکان قرارگیری نامناسب آن در معرض دید کاربر قرار ندارد و در هر لحظه نمی تواند از وجود جریان برق به راحتی اطلاع پیدا کند.

محدوده مناسب برای محل نشانگر های بصری از خط افق تا ۳۰ درجه پایین آن امتداد می یابد و خط بهینه دید در وسط این محدوده قرار می گیرد. اگز خمش محدود گردن را نیز مجاز بدانیم ۱۵ درجه دیگر به این مقدار اضافه …………….

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۱۷  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.