دانلود تحقیق دولت الکترونیک و راهکار های ان


در حال بارگذاری
31 ژانویه 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :54صفحه
۲۶۰۰۰ تومان
خرید

* پیشگفتار :

ای همه هستی ز تو پیدا شده                                         خاک ضعیف از تو توانا شده

زیر  نشین علمت کائنات                                           ما به تو قائم چو تو قائم به ذات

نبوغ و استعداد ذاتی بشر که ازسوی پروردگار هستی بخش به او عطا گردیده است و در طی اعصارو قرون متمادی سبب اکتشافات و اختراعات گوناگونی گردیده است که از ان جمله میتوان ا بداع کامپیوتر را نام برد..

کامپیوتر نیروی محرکه ی انتقال انسان به یک جامعه اطلاعاتی می باشد. کامپیوتر و جامعه ی اطلاعاتی پدید امده

*مقدّمه:

دولت الکترونيکي چيست ؟

دولت الکترونيکي را مي توان چنين تعريف کرد : به کارگيري فناوري اطلاعات در بخش هاي مختلف دولت به منظور افزايش بهره وري و ارتقا سطح خدمات رساني . مهم ترين نتيجه اين امر ، افزايش رضايت مردم خواهد بود به شرطي که پياده سازي دولت الکترونيکي به طور صحيح و با موفقيت صورت گيرد . به عبارت ديگر ، دولت الکترونيکي با اين که مي تواند يک گام اساسي براي دولت ها باشد ، چالش برانگيز نيز است . اگر دولت ها نتوانند خدمات الکترونيکي را به صورت يکنواخت و قابل دسترس ، در اختيار عموم افراد جامعه قرار دهند ، دولت الکترونيکي منجر

  • نوآوري در فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات
  • آينده‌نگري و انعطاف پذيري
  • توسعه رهبري فكري دولت الكترونيك

 

راهبرد اول: گسترش دامنه ارائه الكترونيكي خدمات

شهروندان قادر خواهند بود كه به خدمات بيشتري به صورت online دسترسي پيدا كنند. بخش دولتي مي‌تواند با ارائه خدمات الكترونيكي يكپارچه و مشتري محور به ايجاد جامعه اطلاعاتي كمك كند. پورتال eCitizen كه در سال ۱۹۹۹ ايجاد شده است يك نمونه مي‌باشد. در حال حاضر اكثر خدمات عمومي با قابليت ارائه به صورت online ، از طريق اين پورتال ارائه مي‌شوند.

راهبرد دوم: ايجاد قابليتها و ظرفيتهاي جديد

علاوه بر استفاده بيشتر از فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات به عنوان يك سيستم، روشهاي انجام كار به طور اساسي متحول مي‌شوند. فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات براي استفاده از قدرت مديريت مشاركتي اطلاعات و قابليت پردازش آن فرصتهاي زيادي را فراهم مي‌كند.

 

راهبرد سوم: نوآوري در فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات

بخش دولتي بايد فراتر از راههاي آزموده شدة اجراي فن‌آوري عمل كند. دولت از فن‌آوري‌هاي جديد با ديدگاه در توسعه زیر ساخت ، “جهشی قورباغه ای” به جلو داشته باشند؟ یا فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در عمل موجب گسترش بیش از پیش شکاف عظیم دیجیتالی میان جهان های توسعه یافته و در حال توسعه خواهد شد؟ اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) به ICT به عنوان فناوری های بهبود دهنده کیفیت زندگی شهروندان کشورهای در حال توسعه می نگرد.در حالی که بیل گیتس معتقد است تا زمانی که نیازهای ابتدایی کشورهای در حال توسعه  از قبیل آب سالم ، بهداشت و تحصیلات برآورده نشوند ، ICT اثراتی ناچیز بر زندگی مردم خواهند داشت.با وجود این عدم توافق ، حقیقت اینست که در صورت وجود زیرساخت های پایه ای ارتباطی گزینه هایی برای استفاده از  تجارت الکترونیک در کشورهای در حال توسعه وجود دارد.این مقاله به کاوش در فرصت های …………………..

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۵۴صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.