دانلود تحقیق زعفران ( تولید و صادرات )


در حال بارگذاری
31 ژانویه 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :21صفحه
۱۵۰۰۰ تومان
خرید

مقدمه:

زراعت زعفران از ويژگيهاي خاص برخوردار است . نياز اندك آن به آب، امكان بهره برداري محصول به مدت ۷ سال ،سهولت در امر نگهداري محصول زعفران ، حمل و نقل آن و نيز عدم نياز مراحل كاشت ، داشت و برداشت محصول به ماشين آلات زراعي سنگين و اشتغالزايي و بازده اقتصادي بالا از پتانسيل هاي زراعت زعفران محسوب مي شود . افزايش مصارف صنعتي

مشخصات گياهشناسي :

زعفران گياهي است علفي، چند ساله ، بدون ساقه كه از طريق غير جنسي و توسط پياز آن تكثير مي شود.تعداد گونه هاي زعفران بين ۸۰ تا ۱۰۰ گونه است. پياز زعفران از نوع توپر به قطر تقريباً ۳تا۵ سانتيمتر و پوششي قهوه اي رنگ داردو هر پياز زعفران شش تا نه برگ چمني مانند و نيزه اي شكل بوجود مي آورد. گل زعفران داراي سه گلبرگ و سه كاسبرگ تغيير شكل يافته و به رنگ بنفش با سه پرچم  كه طول ميله پرچم دو برابر بساك است  . حاوي يك تخمدان است و از قسمت تخمدان خامه باريكي خارج مي شود اين خامه طويل و كشيده بوده و به رنگ زرد كمرنگ است كه ببه سه كلاله شفاف قرمز رنگ سه شاخه بطول ۲۰ تا ۳۰ ميلي متر منتهي مي گردد ، كه پس از خشك شدن به عنوان زعفران تجارتي مورد استفاده قرار مي گيرد .  زعفران خيلي مرغوب قسمت كلاله زيرا موجب كپك زدگي و تخمير و رشد قارچ در آن مي گردد و زمان خشك كردن آن نيز طولاني مي شود و براي خشك كردن كلاله هاي زعفران مي توان آنرا روي پارچه هاي نخي و ا بريشمي قرار داده و خشك نمود . همچنين مي توان از دستگاه خشك كن استفاده نمود . درجه حرارت مناسب براي نگهداري زعفران خشك نبايد بيش از ۲۰ درجه سانتيگراد و رطو بت نسبي آن بايد ۶۰ درصد باشد . درجه حرارت مناسب براي نگهداري زعفران خشك بايد بين ۱تا ۶ درجه باشد . جهت بسته بندي زعفران خشك بايد از قوطيهاي فلزي استفاده شود و آنها را در مكانهاي خشك و داراي تهويه مناسب قرار داده و براي صادرات و حمل آن پس از بسته بندي در كارتنهاي مقوايي نهاده شود.و اين كارتنها در جعبه هاي چوبي و فلزي گذاشته و صادر نمود . لازم به ذكر است كه هنگام بسته بندي زعفران بايد نام كشور و منطقه توليد زعفران ، نوع زعفران ،زمان بسته بندي و ساير موارد مهم بر روي قوطيهاي زعفران نوشته شود . زعفران خالص را در صورتي كه توليد و صادرات زعفران ، متأسفانه كشورمان نقش موثري در تجارت بين المللي آن نداشته و حاكميت بازار زعفران دنيا در حال حاضر در اختيار كشور اسپانيا مي باشد كه محصول ايران را به كمترين بها و بصورت فله اي خريداري و آنرا بصورت بسته بنديهاي شكيل و بازار پسند مطابق با استانداردهاي ايزو در آورده و بنام خود به بازارهاي جهاني عرضه مي نمايد و چندين برابر آن ارزش افزوده ايجاد مي نمايد . از مشكلات ديگر بازارهاي فروش زعفران فروش آن بصورت قاچاق به نصف قيمت در بازارهاي كشور همسايه مي باشد . لازم به توضيح است ارزش صادرات زعفران ايران ……………..

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۲۱صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.