دانلود تحقیق ساختمانی


در حال بارگذاری
6 فوریه 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :44صفحه
۱۶۵۰۰ تومان
خرید

 

شرح خدمات مهندس عمران براي نظارت بر اجراي ساختمان

 

 

 

     مرحله اول

 

  • بررسي هاي مقدماتي و اعلام آمادگي :

 

 

  • مذاكره با “ صاحب كار “ با هماهنگي مهندس ناظر معمار براي كسب اطلاع از برنامه هاي “ صاحب كار “ براي احداث ساختمان و دريافت نقشه هاي اجرايي تهيه شده و ساير مدارك به شرح ذيل :

 

الف : تصوير( فتوكپي ) كليه مدارك رسمي ناظر بر احداث ساختمان ( صادره توسط شهرداري منطقه ذيربط ) شامل : مقررات ، تذكرات و “ دستور تهيه نقشه “ ، در محوطه مورد نظر مالك براي احداث ساختمان .

 

ب : نقشه هاي اجرايي معماري ، سازه و حسب مورد ( بر اساس مقررات ذيربط ) نقشه هاي اجرايي تأسيسات ، مكانيكي و تأسيسات برقي

تبصره۳- در حين مدت نظارت متناوب ، مهندس ناظر عمران موظف است به محض مشاهده هر گونه خلاف ( به لحاظ ضوابط و مقررات ايمني و فني ) و يا عدم انطباق عمليات اجرا با نقشه هاي تهيه شده و مندرجات پروانه احداث ساختمان ، با همكاري مهندس ناظر معماري دروهله اول موارد را به مجري طرح يا صاحب كار منعكس و با تعيين فرصت مناسب رعايت موارد ذيربط را بخواهد .  در صورت عدم رعايت موارد مزبور توسط مجري طرح يا صاحب كار ، مهندس ناظر عمران موارد را با ذكر دلايل توجيهي به مهندس ناظر معمار و متعاقباً به شهرداري منطقه مربوط منعكس و تقاضاي جلوگيري از ادامه عمليات ساختماني را خواهد نمود . شروع مجدد عمليات ساختماني منوط به رفع خلاف توسط صاحب كار و ارائه گزارش عدم خلاف بر اساس مفاد تبصره ۱ ماده ۴-۲ توسط مهندس ناظر خواهد بود .

 

تبصره ۴- منظور از معيارهاي فني رايج در متن شرح خدمات ، درجه اول “ مقررات ملي ساختمان ايران “ و در درجات بعدي “ مشخصات فني عمومي كارهاي ساختماني “ نشريه دفتر تحقيقات و معيارهاي فني سازمان برنامه و بودجه است .

 

تبصره ۵- انجام هر گونه تغيير در نقشه ها ، اعم از معماري و يا سازه ويا ساير تخصص ها در مرحله اجراي ساختمان منوط به تأييد مهندس تهيه كننده نقشه ذيربط و يا مهندس ديگري با تخصص مشابه همراه با تأييد مهندس ناظر خواهد بود . در صورتي كه اين تغييرات بنا به تشخيص مهندس ناظر مغايرتي  با مفاد پروانه و ضوابط ملاك عمل

مجاور خود را به سرعت مكيده و آن را خشك كرده و مانع فعل و انفعالات شيميايي تدريجي آن كشته و در نتيجه تبن مجاور قالب به استقامت دلخواه نمي رسد . بدين لحاظ بايد در موقع استفاده از قالب آجري ابعاد پي را در حدود ۵ سانتيمتر از هر طرف بيشتر از ابعاد محاسبه شده تعيين و انتخاب نمود و يا روي آجر را با ورقه هاي پلاستيكي پوشانيد تا آجر مستقيماً با تبن در تماس نباشد در صورت اخير بايد دقت شود كه لبه هاي ورق پلاستيك روي كف فونداسيون قرار نگيرد زيرا در اين صورت اين پلاستيك مانع چسبيدن و يكپارچگي تبن جديد به تبن مگر مي گردد .

ممكن است چنين تصور شود كه مي توان بلافاصله قبل از تبن ريزي به وسيله آب پاشي ديوار آجري را سيراب نموده در نتيجه مانع آن بشويم كه آجر آب تبن مجاور خود را بمكد و آن را پوك كند ولي چون در اثر اين كار هميشه مقدار زيادي آب در محل پي جمع مي شود و حجم اين آب مقداري از فضاي پي را اشغال كرده ومانع رسيدن بتن به تمام نقاط پي شده وپس از خشك شدن فضاي خالي در كف پي به وجودآمده ودر نتيجه نقطه ضعفي  در آن ايجاد مي نمايد.يادآور ميگرددكه به واسطه وجود آرماتورهاي كف پي جمع آوري آبريخته شده در كف پي بسيار مشكل بلكه غير ممكن است. چنانچه براي تبن ريزي از قالب چوبي استفاده شود بهتر است قبل از تبن ريزي سطح تماس قالب با تبن را با نفت سياه و يا روغن هاي ديگر چرب نمود تا در موقع باز كردن قالب به راحتي از تبن جداشود . اين روغن مالي و همچنين ساير روغن مالي هاي كفراژ مي بايد قبل از كفراژ بندي انجام شود زيرا اگر بعد از بستن قالب بخواهيم آن را روغن مالي كنيم ممكن است ميلگردهاي بسته شده به روغن آغشته گردد كه اين خود مانع چسبيدن تبن و فولاد و يكپارچگي آنها مي گردد ………….

 

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۴۴صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.