دانلود تحقیق سخن امام در بیان بسیج


در حال بارگذاری
23 آوریل 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 10صفحه
۸۰۰۰ تومان
خرید

به نام حي جاويد
ترديدي نيست كه اقدام بسيار حياتي و تعيين‌كننده حضرت امام در تشكيل و تحقق بسيج در مقطعي از حيات انقلاب شكوهمند اسلامي به انجام رسيد كه نياز به اين نيروي تأثيرگذار عميقاً احساس مي‌شد و تدبير هوشيارانه حضرت امام، بيش از ديگران لزوم انقلابي را طراوتي ديگرگونه بخشيد.
انسجام آحاد و طيف خودجوش طبقات اجتماع در پيوستن به بسيج از هر صنف و طايفه و از همه گروه‌هاي سني در موقعيت‌هاي اجتماعي، اين امكان را براي نهاد نوپاي بسيج فراهم آورد تا همگان با لبيك به فرمان و فراخوان بنيانگذار كبير نظام مقدس جمهوري نجات رسانيدند، شرايط، نيازها و جهت‌ها را در موقع خود تشخيص و اسباب و عوامل لازم را با ادراك والا و درخور تحسين خويش تشخيص و لحاظ مي‌فرمودند و اين هوشمندي حضرت امام، توطئه‌ها و اهداف شوم دشمنان را يكي پس از ديگري خنثي و ناكام مي‌نمود.
تحقيقاً، سرعت عمل و ابتكار امام، يأس و سرخوردگي دشمنان را به دنبال داشت. از لابه‌لاي پيام‌ها و سخنان حضرت امام در خصوص بسيج، نكات بسيار ارزنده و قابل تأملي انقلابيون قديمي و مخلص قابل پيش‌بيني باشد و اين بذر مبارك در همه زواياي كشور روييد، باليد و ثمربخش شد …
تأمل، تفكر در زواياي تعريف برجسته مقام معظم رهبري از بسيج، بيش از پيش بر جايگاه و عظمت بسيج صحه گذاشته و مؤسس اين كانون بزرگ يعني حضرت امام را بهره‌مند شدن از تدبير حكيمانه الهي در تحقق بسيج، توصيف فرموده‌اند. حضرت امام خميني كه در حساس‌ترين مقطع انقلاب نوپاي اسلامي و در يك فراخوان و پيام بزرگ، بسيج را تحققمبارك روز به روز بركات بيشتري را به دنبال آورد و تجلي بخشيد و ثمرات بسياري را به انجام رسانيد.
حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي كه هميشه از منظري برجسته و جذاب، انديشه‌هاي خود را در خصوص مجموعه بسيج لحاظ مي‌فرمايند چنين منشوري درباره بسيج دارند: در دوران جنگ تحميلي بسيج درخشيد، عالي‌ترين مضامين انساني در بسيج معنا شد و تجسم يافت. پرجاذبه‌ترين جلوه‌هاي هستي در بسيج خود را نشان داد. در دنيايي كه خودخواهي و خودپرستي و حرص و هواي نفس اغلب حوادث آن را رقم مي‌زند بسيج مظهر عشق و بسيج بوده و نشان از شأن و مرتبه اين كانون و ميعادگاه عاشقان ا… جل جلاله دارد.
سال‌هاي دفاع مقدس و مقاومت دريادلان و كفرستيزان بسيجي بر هيچ كس پوشيده نيست، به ويژه از منظر آناني كه خود لحظه، لحظه‌هاي هشت سال دفاع مقدس را لمس نموده‌اند و با حماسه‌آفريني‌هاي بسيج همراه بوده‌اند.
در آن سال‌هاي فراموش ناشدني و ماندگار در كتاب فتوحات بزرگ بسيج در هر عملياتي كه از سوي بسيجيان بلند همت شكل مي‌گرفت و عملاً دشمن متجاوز را زمين‌گير مي‌كرد، نفس گرم و مسيحايي حضرت امام خطاب به بسيج و بسيجيان شور و شعفي وصف‌ناپذير را در سراسر جبهه‌هاي نور عليه ظلمت ايجاد مي‌كرد و همه رزمندگان اسلام اين‌ها صاحبان اصلي انقلاب و مورد توجه حضرت وليعصر (عج) هستند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي از منظري ديگر درباره بسيج چنين مي‌فرمايند: آبروي بسيج آبروي نظام و كشور است، كساني كه اعتراض كوچكي دارند، حق ندارند به بهانه اين اعتراض كوچك بسيج را زير سؤال ببرند، اين‌ها حق دارند اين كار را بكنند نه عنصري كه خود عضو مجموعه نيروهاي بسيج و يك جوان حزب‌الهي است او تهاجم و حملات گسترده دشمنان و معاندان زياده‌خواه و قسم‌خورده بيمه نموده است.
بسيج بدون استثنا در همه مأموريت‌ها، قابليت‌هاي خويش را عرضه داشته و حضورش در انجام و شكل‌گيري مأموريت‌ها درخشان و تابنده بوده است.
اطلاق شجره طيبه از سوي بنيانگذار كبير نظام شكوهمند اسلامي حضرت امام خميني به بسيج بدون ترديد برگ زرين و نشان ارزنده‌اي است در كارنامه سراسر پرافتخار بسيج، لذا از همين منظر مي‌توان انديشه‌هاي امام را به زيبايي كامل در موقعيت و جايگاه والاي بسيج لحاظ كرد.
………………………..

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۱۰ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

 

 

خرید

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.