دانلود تحقیق سلامت دندان از نطفه تا آخر عمر


در حال بارگذاری
30 نوامبر 2020
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 6 صفحه
۸۵۰۰ تومان
خرید

 

سلامت دندان از نطفه تا آخر عمر

 

در قسمت اول و دوم ضمن بيان مقدمه، مسائل دهان و دندان، ساختمان دندان از نظر ظاهري و تشريحي و همچنين بافت هاي نگهدارنده دندان و لثه و مشكلات احتمالي آنها مطالبي از نظر خوانندگان محترم گذشت .در اين قسمت بيشتر با رشد و نمو دندان ها ، دوره هاي دنداني ( شيري و دائمي و مختلط )‌ و مشكلات و عوامل موثر بر رويش دندان بحث خواهيم كرد .

 

( قسمت سوم )

۲) تكامل دنداني

شروع متمايز شدن سلول هاي اوليه دندان از هفته ششم جنيني مي باشد . مراحل جوانه ، كلاهي شكل ، زنگي شكل و كلسيفيه ( جذب مواد معدني )و شكل گيري اساسي  همه قبل از تولد انجام مي گيرد . دندانهاي پيش مياني فك پائين و بالا حدود هفته يازدهم جنيني شكل اختصاصي خود را مي گيرند. ثنايا هاي طرفي بين هفته سيزده و شانزدهم ،نيش ها هفته هفدهم و شكل گيري ،تشكيل قله هاي سطح جونده دندانهاي آسيا ي شيري(كاسپ) بين  از هفته دوازدهم تا سي و چهارم  اتفاق مي افتد . و در ادامه ريشه هاي دندانها مراحل تكاملي خود را طي مي نمايند . به همين خاطر مسائل دوران بار داري ، سلامت عمومي مادر ، تغذيه ، مسائل روحي مادر حتي نحوه خوابيدن وي در سلامت دندان از نظر دندانپزشكي بسيار مهم بوده و هميشه پزشكان و دندانپزشكان بر مشاوره پزشكي و دندانپزشكي قبل از تصميم به بارداري و معاينه مداوم برنامه ريزي شده در حين بارداري تأكيد مي نمايند .   مصرف فوليك اسيد ، آهن و كلسيم در دوران بارداري كمك بسيار زيادي به رشد و نمو و مقاومت دندان جنين  مي كند .

 دندانهای شیری

هر فردي در طول زندگي خود دو سري دندان دارد: دندانهاي شيري و دائمي . دندانهاي شيري از سن ۶ ماهگي تا ۳۰ ماهگي در دهان رويش  مي‌يابندو از آن به بعد تا ۶ سالگي فقط دندان شيري در داخل دهان كودك وجود دارد كه به دوره دندان شيري نيز معروف است . از سن ۶ تا ۱۲ سالگي به مرور اين دندانها مي‌افتند ( دوران دنداني مخلوط كه در دهان كودك در اين سنين هم دندان شيري و هم دندان دائمي وجود دارد)و بجاي آنها دندانهاي دائمي رويش مي‌يابند و تا پايان عمر در دهان باقي مي‌مانند. ( دوره دندان هاي دائمي )

  • تلفظ صحيح كلمات و صحبت كردن
  • حفظ زيبايي، و كمك به سلامت روحي و رواني كودك

حفظ فضاي لازم جهت

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق بوده اند . جهت دریافت کل ان در ۶صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.