دانلود تحقیق سنسور


در حال بارگذاری
7 فوریه 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :110صفحه
۲۵۰۰۰ تومان
خرید

SENSOR

سنسورها المان حس کننده یک سیستم می باشد که کمیت های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، فلو و….. را به کمیت های الکتریکی پیوسته یا غیرپیوسته و یا حتی کمیت غیرالکتریکی( مانند تغییر مقاومت داخلی سنسور) تبدیل می کند. این سنسورها در انواع دستگاه هایی اندازه گیری و سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC  مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاه های

این آشکارسازها که در آنها از روش تماس سیال با المنت اخذکننده در جه حرارت استفاده می شود شامل انواع زیر می باشند:

 ۱-۱-۱) ترموکوپل

یکی از عمومی ترین وسائل حساس در مقابل درجه حرارت ترموکوپل می باشد. داستان ترموکوپل به کشف See beck در سال ۱۸۲۱ در مورد وجود یک جریان الکتریکی در مدار بسته ای از دو فلز غیرهمجنس در حالیکه دو نقطه اتصال در درجه حرارت های مختلف باشد برمی گردد. چنین  ترموکوپلی در شکل زیر نشان داده شده است.

در این

جنس ترموکوپل دارد. بنابراین مقدار حرارت انتقالی از اتصال یا به اتصال بوسیله PI نشان داده می شود که در اینجا P ضریب Peltier به وات و آمپر یا بصورت ساده تر نیروی الکترو موتوریPeltier (EMF) برحسب وات می باشد.

 اثر تامسون

این اثر شامل جذب با دفع حرارت در هنگام جاری بودن جریان در فلزهای همجنس در صورت وجود تدریجی حرارت می باشد. اثر تامسون بطور معکوس نیز صدق می کند و اگر جهت جریان تغییر نماید، علامت اثر حرارت نیز معکوس خواهد شد. حرارت تامسون ظاهر شده در یک زمان معین و در یک ناحیه کوچک از هادی متناسب با

الکتریکی و نیوماتیکی می باشد.

 

 

 اندازه گیر جریان نوع Area

اصول کار اندازه گیر نوع Area  در شکل نشان داده شده است. در اینجا با عبور جریان از پائین به بالا به علت وجود شناور اختلاف فشاری در دو سر لوله بوجود آمده  باعث حرکت شناور به بالا می شود.

در این اندازه گیر می توان برای لوله جریان سنج از شیشه یا فلز استفاده نمود. این اندازه گیرها گاهی فقط به عنوان المنت اولیه جهت فرستادن سیگنال به انتقال دهنده استفاده می شوند.

اندازه گیرهای نوع Area به دو گروه تقسیم می شوند: یکی Rotameter و دیگری نوع سیلندر و پیستونی. لوله اندازه گیر در جریان سنج Rota meter برحسب نسبت جریان درجه بندی شده است. فاکتورهایی که دراین نوع اندازه گیرها تأثیر دارند چگالی و ویسکوزیته می باشند که بوسیله تغییر جنس و شکل شناور تأثیرات آنها جبران می شود.

مزایا Rotameter

افت فشارکم و ثابت

قابلیت اندازه گیری سیالات با چگالی ها و یسکوزیته های مختلف

( بوسیله مشخصات طراحی شناور جبران می شود)

اندازه گیری سیالات خورنده

دقت در جریان کم

 

نویز شتابی معادل Brownian را می دهد.

g n,B

 

از معادله بالا می بینیم که یک جرم بزرگ و Q بزرگ (damping  کم ) در به دست آوردن سطح نویز کم کمک می کند. برای دستیابی به جرم بزرگی در یک سنسور میکروماشین شده نوعاً به یک ویفری که یک جرم مرجع ضخیمی بیرون آن تراشیده شده است، نیاز است. برای نویز خیلی کم، ثابت damping باید وسیله معلق کردن جرم مرجع در یک خلا از فنرهای الاستیک خالص کاهش یابد. فیدبک از دور زدن در حوالی فرکانس رزونانس جلوگیری می کند.

 

میکرو سنسور شتاب

میکرو شتاب سنج ها یکی دیگر از ادوات مهم MEMS هستند. همه سنسورهای شتاب دارای یک جسم سنگین هستند که تقریباً معلق است و از یک یا چند طرف با میله هایي به یک قاب وصل ………………..

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۱۱۰صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.