دانلود تحقیق شریعتی از تولد تا شهادت


در حال بارگذاری
21 فوریه 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :48صفحه
۱۵۰۰۰ تومان
خرید

شریعتی از تولد تا شهادت:

دکتر علی شریعتی در دوم آذر ماه سال هزار و سیصد و دوازده در روستای کاهک از توابع سبزوار به دنیا آمد . پدرش محمد تقی شریعتی از محققان و نویسندگان دینی معاصر و مادرش زهرا امینی است .

دوران دبستان را در مزینان گذراند و برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان وارد دبیرستان فردوسی مشهد شد و در سال ۱۳۲۹ وارد دانشسرای مقدماتی مشهد شد. در سال ۱۳۳۱ دانشسرای مقدماتی را به پایان رساند و اقدام به تاسیس انجمن اسلامی دانش آموزان نمود.

در سال ۱۳۳۲ به عضویت نه

نیست، به کی می رسد؟

البته این جورپول ها به حاکم شرع که همان خود روحانی است می رسد. پس ماه به ماه حقوقت را که گرفتی، چون پولی نا مشروع است دست نمی زنی، راست می آیی خدمت آقا ، همه را به دست آقا می دهی یعنی که رد کردم به حاکم شرع. تمام ! پس پول شد مال آقا. در نتیجه ، پول نامشروعی دستت نیست. آن وقت آقا می بیند که تو یک فرد مسلمان مستحقی هستی، خرج داری، زن و بچه داری، از بابت وجوهات بریه و شرعیه، به اندازه احتیاجات حیاتی ات و مخارج زندگی ات، هر مبلغی را که

بازاری که برده ای نیست تا خرید و فروش شود ، هنوز جرات آن را ندارد تا احکام خرید و فروش برده را لااقل تدریس نکنند ! امروز اسکناس پول نیست ولی برده کالا هست !

از حقوق ملتی بر نفت اش سخنی نیست و از حقوق خواجه بر عبدش سخن ها است. سرمایه داری و بورژوازی و اقتصاد استعماری و روابط اقتصادی و حق کارگر بر کارفرما و دهقان بر ملاک و مصرف کننده بر تولید کننده و بانک و وام و ……. را فقه اسلامی نمی شناسد  و آن همه نظریات علمی و موشکافی های فقهی درباره شکل پرداخت دیه به صاحبان بنده ای که به شراکت او را خریده اند و نصفش متعلق به یک خواجه است ونصف دیگرش مال خواجه دیگر و قرار گذاشته اند یک روز برای این کار کند و یک روز برای آن و اگر سنگی بر سرش زدند دیه اش را باید به کدامیک از دو خواجه اش بپردازند و چگونه؟!گر چه اميدوار هستم؛ که گاه در روح¬هاي خارق¬العاده چنين اعجازي سر زده است. پروين اعتصامي از همين دبيرستان¬هاي دخترانه بيرون آمده، و مهندس بازرگان از همين دانشگاه¬ها و دکتر سحابي از ميان همين فرنگ رفته¬ها و مصدق از ميان همين “دوله” ها و “سلطنه” هاي “صلصال کالفخار من حماء مسنون”، و “اينشتين” از همين نژاد پليد و “شوايتزر” از همين اروپاي قسي آدمخوار و “لومومبا” از همين نژاد برده و “مهراوه” پاک از همين نجس¬هاي هند و پدرم از همين مدرسه¬هاي آخوند ريزو … به هر حال “آدم” از لجن و “ابراهيم” از “آزر” بت تراش ……….

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۴۸صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.