دانلود تحقیق شکل گیری شخصیت و عوامل مؤثر در آن


در حال بارگذاری
25 آوریل 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 3صفحه
90 بازدید
۵۰۰۰ تومان
خرید

در باب چگونگي شكل گيري شخصيت و عوامل مؤثر در آن بحث و گفتگو بسيار است . نظريه هاي متعددي در باب نقش و تأثير ، محيط اجتماعي ،‌ خانواده ، وارثت ، تعليم و تربيت و غيره مطرح شده است .

در زمينه نقش خانواده مي توان به نحوه برخورداري و رفتار والدين با فرزندان اشاره كرد . نحوه برخورد والدين تابع عوامل مختلفي است . اما يكي از آنها كه چندان مورد بحث و توجه قرار نگرفته است . نحوه رفتار و برخورد والدين با فرزندان در رديف سلسله مراتب يا تقدم و تأخر آنان مي باشد .

اختلاف توجه جدي نمي شود . رفتار و شخصيت فرزند اول با دوم ( و اگر خانواده پرجمعيت باشد ) دومي با سومي ‌ سومي با چهارمي ،‌ و به عكس چهارمي با اولي و چهارمي با دومي و سومي كاملاً متفاوت است.اما دقيقا با كميت و كيفيت بر خورد والدين با انها مرتبط است به همين جهت وقتي اختلاف شديد رفتاري و اخلاقي ميان فرزندان يك خانواده مشاهده مي شود.برخي با تعجب زياد با آن بر خوردار مي كنند.در حالي كه اگر اين مساله ريشه يابي شود و دلايل آن ارزيابي گردد. اين حالت تعجب از ميان خواهد رفت.

يكي از مسائلي كه در اين تحقيق طرح شده است . آن است كه جرائم در ارتباط با سلسله مراتب فرزندان بررسي شود . تا معلوم شود آيا در ارتكاب به جرائم اين مسأله نقش و تأثيري دارد يا نه ؟ به عبارت ديگر آيا توزيع جرائم در ميان سلسله رهبري ،‌اعمال سلطه ،‌استقلال و اتكاء به خويش هستند ،‌ به همين جهت درجه احساس مسئوليت و مسئوليت پذيري در آنان زياد است. آنان درونگرا يا برونگرا مي شوند اما در هر دو حال ويژگي هاي مشتركي دارند . از جمله در رعايت قوانين و قواعد اجتماعي محتاط تر بوده و كمتر به سوي تخلفات و بزهكاريهاي چشمگير مي روند . چرا چنين است ؟ در برخورد با فرزند بزرگتر پدر و مادر در اولين تجربه بچه دار شدن هستند . لذا شور و شوق و توجه زيادي به فرزند اول دارند . نسبت به او بيش از حد حساسند . مي خواهند كه او فرزند خوبي باشد . و مي خواهند كه او هرچه زودتر بزرگ شده و به ثمر برسد . از اين روست كه مدام اين خواسته خود را تلقين و تكرار مي كنند . به ويژه پس از آن كه فرزند يا فرزندان ديگري به دنيا آورند . اين نظر در مقايسه با فرزندان ديگر هم ارائه مي شود . اعمال و رفتار فرزند بزرگ تر زير نظر و كنترل آنان قرار دارد . مدام به او تذكر داده مي شود و در مواردتخلف بسته به

اعطاء آزادي به او در انجام كارها نشان داده مي شود . در نتيجه بچه آخر معمولاً لوس ، خودخواه ، تنبل و پرتوقع مي شود. و اين امر موجب عدم موفقيت او در سطح اجتماعي خواهد شد .

در فرزندان بزرگ تر در صورتي كه پدر و مادر از آنان انتظارات زيادي داشته و بخواهند كه به انجام كار و فعاليتهاي ………………

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۳ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.