دانلود تحقیق صنعتی شدن گاو داری


در حال بارگذاری
26 آوریل 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :7صفحه
68 بازدید
۵۰۰۰ تومان
خرید

  گذر از دامداري سنتي به دامداري صنعتي و نقش آموزش و ترويج

 مقدمه :

در حال حاضر ، فعاليت هاي دامداري كشور در قالب دو نوع نظام دامداري صورت مي گيرد :

الف) نظام دامداري سنتي و ب ) نظام دامداري صنعتي

با وجود دامداري نوين ، مستلزم نفي آن نيست ، بلكه به معناي تداوم و حركت در طول آن است . به عبارت ديگر ، بسياري از روشها و فنون دامداري نوين ، خلق الساعه نيستند ، بلكه همان روشها و فنون دامداري سنتي هستند كه به طور آهسته و پيوسته ، تغيير و تكامل يافته اند .در دهه هاي گذشته ، بسياري از كشورهاي تحت تاثير موفقيتها و فن آوريها قرار گرفتند كه با شتاب و برداشتي تقليدي ، تجارب ارزشمند نظام دامداري سنتي را كنار گذاشتند و به شكلهاي جديدي از نظامهاي دامداري بويژه نظام دامداري صنعتي

توانمنديها و قابليتهاي هر دو نظام و رفع محدوديتهاي آنها مي باشد .

مقايسه دو نظام دامداري سنتي و صنعتي :

 

    فرايند توليد دامداري ها به تدريج به سمت صنعتي شدن پيش مي رود ، بيش از ۷۰% درصد شير و گوشت مورد نياز كشور را دامداري هاي سنتي و خرد روستايي تأمين مي كنند و سهم دامداريهاي صنعتي كمتر از ۳۰% درصد است.

دامداري سنتي از حداقل امكانات و تجهيزات برخوردار است و در اين شيوه نگاه بهره بردار، نگاه معيشتي به دام است.

در دامداري هاي سنتي، سرمايه گذاري فقط در دام است و ريسك سرمايه گذاري در سنتي ها پايين تر از دامداري هاي صنعتي است، در دامداري هاي صنعتي با توجه به اين كه دام به صورت متمركز پرورش داده مي شود، آسيب پذيري بيشتر است و رعايت يك سري اصول و فنون و دانش را مي طلبد كه اين خود از موانع رشد دامداري هاي صنعتي است.

در خصوص دلايل

نمي كنند و تصور اذهان بر اين است كه قيمت تمام شده نسبت به دامداري هاي صنعتي پايين تر است، اما اگر بازده توليد و ميزان خروجي محصولات در كنار هم قرار بگيرد، خلاف اين اثبات خواهد شد.
به طور مثال يك گوساله بومي در يك دامداري سنتي طي يك دوره شيردهي دو تن شير مي دهد، اما توليد يك گاو اصيل در دامداري صنعتي۸تن شير است.

در دام سبك همچنين تصوراتي وجود دارد و به اعتقاد سنتي ها با تأمين علوفه از مراتع، قيمت تمام شده گوشت نسبت به واحدهاي صنعتي پايين تر است اما اين كه دامدار براي رسيدن به مرتع بايد چه هزينه اي را متقبل شود، محاسبه نمي شود.
با

به راستي دامپروري ما در دنيا از چه جايگاهي برخوردار است ؟

به راستي دامپروري ما در دنيا از چه جايگاهي برخوردار است ؟ چرا با تلاش هاي فرا گير صورت گرفته باز ميانگين توليد گاوهاي اصيل ما با گاوهاي موجود در كشورهاي غربي تفاوت بسيار دارد ؟ آيا اشكال كار از ناحيه مديريت و به كار گرفتن اصول علمي در دامپروري هاي ماست ؟آيا توان ژنتيكي گاوهاي ما بيش از اين نيست ؟ آيا فن آوري هاي مورد استفاده در غرب با امكانات ما تفاوت زياد دارد ؟ و در آخر آيا عقب ماندگي ما تنها به عوامل ذكر شده در بالا خلاصه مي شود ؟

  • تعداد وظايف اداري و تنوع مخاطب پيش مي آيد .
  • سرمايه ترويج دولتي براي انجام عمليات اجرائي نا كافي است .
  • تجاري نمودن كشاورزي اساسا نيازمند اطلاعاتي است كه بخش دولتي قادر به تامين آن نيست .

۲- نظام ترويج نيمه دولتي نيمه خصوصي :

 

در نظام نيمه دولتي علاوه بر اينكه خدمات ترويج از طريق دولت ارائه مي گردد ، بخش خصوصي شامل شركت هاي تهيه و توليد محصولات دامي ، اتحاديه هاي دامداري ، كارشناسان بخش خصوصي و امثالهم نيز سهم قابل توجهي در ارائه خدمات ترويجي ايفاء مي نمايند . در اين…………………

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۷ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.