دانلود تحقیق قرص اکستازی


در حال بارگذاری
26 آوریل 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 10صفحه
۸۰۰۰ تومان
خرید

مقدمـه

قرص اکستازی یکی از ترکیبات آمفتامین است و در گروه مواد اعتیاد آور قرار دارد . اکستازی برای اولین بار در سال ۱۹۱۴  توسط آلمان ها ساخته و تا حدود سال ۱۹۵۰به

گرفت . این دارو درکشور های پیشرفته شیوع پیدا کرده و به عنوان یک دارو در میهمانی های دسته جمعی مصرف می شد .

شروع اثر دارو بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه پس از مصرف است و اوج اثر بین ۶۰ – ۹۰ دقیقـه پـس از خوردن قرص است و این اثرات بین سه تا پنج ساعت ادامه دارد .

اکستازی معمولاً باعث سر خوشی شده و به فرد یک حالت بی خیالی و بی قراری دست می دهد در او احساس شدید جنسی را بر می انگیزاند و افکار منفی را از فرد دور

اکس مساوی است با مرگ

اوج اثر مصرف قرص های روان گردان و به اصطلاح اکستازی ۴ تا ۶ ساعت است . اما آثار تخریبی آن مدت ها ادامه می یابد .

*خبر گزاری زنان ایران ، تهران

 

سرویس علمی _ اثرات سوء قرص های شادی آور

متیلین دی اکسی مت امفتامین معروف به اکستازی ( اکس ) نام علمی ماده ای از خانواده دارو های توهم زا می باشد . تأثیرات شدید آن بر نسل جوان باعث نگرانی شدید مسئولان شده است .

به گزارش ایو نا اکستازی نخستین بار از سوی کمپانی آلمان به عنوان دارویی برای کم

اصلی ترین و شایع ترین حالت های پس از مصرف این دارو است .

فرد مصرف کننده اکستازی صدا ها و تصاویر را بسیار شدید تر حس می کند . مصرف طولانی این دارو توانایی انجام حرکات و رفتار هوشیارانه را از فرد می گیرد . افزایش ضربان قلب و فشار خون  ، تعریق ، احساس سرما ، لرزش افزایش ادرار ، انقباض چانه ، نارسایی کلیه ها از جمله عوارض طولانی مدت مصرف این دارو است و از عوارض روان شناختی

* از مصرف اکس تا استفاده از « ال اس دی »

تنها ۷/۲۷ در صد مصرف کنندگان اکستازی آن را عتیاد آور می دانند به گزارش ایستا ، عاطفه ی تهرانی ، کارشناس دفتر وضعیت سوء مصرف مواد شبه آمفتامین در سال ۸۲ شهر تهران گفت : « نتایج این پژوهش نشان داد که حدود ۷۰ در صد مصرف کنندگان نمونه ی مورد مطالعه اولین موقعیت آشنایی با ماده ی اکستازی را منزل دوستان و نزدیکان تهرانی با بیان اینکه میانگین مصرف اکس در تهران هفته ای یک بار است افزود : مصرف کنندگان اکس پس از مدتی بر اساس هدایت گردانندگان مهمانی های اکس پارتی به مصرف ال . اس . دی – ماده ی توهم زای مصرف– و اسید سوق داده می شوند . وی تصریح کرد : گردانندگان مهمانی های اکس پارتی که تجارت خارج از کشور از جمله در روسیه ، اکراین و هلند داشته اند ، با مهارت کامل ، مصرف کنندگان را پس از مصرف

بلوغ نیازمند توجه بیشتر و داشتن روابط صمیمی همراه با محبت و عشق دو طرفه با والدین خود هستند .

به گفته ی تهرانی تمامی کشور های جهان به منظور پیشگیری از اعتیاد روی تحکیم نظام خانواده متمرکز شده اند چرا که به میزان استحکام خانواده احتمال ابتلاء فرزندان به انواع آسیب های اجتماعی مانند فرار از منزل ، بزهکاری و اعتیاد کاهش می یابد .

اشاره کرد و گفت : این بسیار خطرناک است ، یکی تلقی می کنند ، این ناآگاهی موجب شود که آنها به راحتی بازیچه دست سود جویان قرار گیرند .

 

مولد توهم زا و روانگردان نسل جوان راتهديد مى كند .

فاطمه اميرى اين دومين روز پياپى است كه پدر وحيد به بيمارستانى كه او در آن بسترى است، مى آيد. بار اول براى عيادت از وحيد كه در بخش بيماران كليوى است به بيمارستان آمد و روز دوم به بخش بيماريهاى اعصاب رفت كه برادرزاده ۱۸ ساله اش در آن بسترى و كه به دليل مسائل اجتماعى و سياسى ترجيح مى دهد آمار مصرف كنندگان داروهاى روانگردان را اعلام نكند:«ما سعى مى كنيم به جاى اعلام آمار مصرف كنندگان داروهاى روانگردان، چنين مسائلى را در جلسات كارشناسى مطرح كنيم، تا نتايج بهترى اتخاذ شود».
به گفته مسعود پزشكيان وزير بهداشت و درمان، سن مصرف كنندگان به سمت جوان شدن ………………..

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۱۰  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.