دانلود تحقیق محصولات و ماشین آلات کشاورزی


در حال بارگذاری
23 ژانویه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 11صفحه
۹۰۰۰ تومان
خرید

مقدمه

محصولات كشاورزي (سبزيها ، ميوه ها ، غلات ، حبوبات ) به طور كلي ، بيشتر مواد اوليه خاص كه براي توليد كنسرو مورد استفاده قرار مي گيرند . در مرحله ورود به كارخانه داراي مقادير زيادي از انواع ناخالصيها هستند كه قبل از شروع عمليات لازم است آنها را از محصول جدا نمود ، ناخالصيهاي محصولات عبارتند از :

بذر علفهاي هرز ، دانه هاي ساير مواد ، باقيمانده هاي گياهي ، باقيمانده فضولات حيوانات ، آفات انبار و مواد معدني و … در مرحله اول بايد تميز يا جداسازي شوند كه هريك از آنها روش مخصوص به خود دارد مانند

-ماشينهاي شست و شو تسمه اي :

اساس كار ماشين شست و شوي تسمه اي ، انتقال مواد بوسيله نقاله تسمه اي و پاشش آب به مواد از حين انتقال است . اين ماشين از شاسي ، بدنه ، نقاله تسمه اي و افشانكهاي آب تشكيل شده است . تسمه نقاله مشبك بوده و آب به راحتي از آن عبور مي كند . محصول از دريچه ورودي ، بر روي تسمه نقاله قرار مي گيرد و بوسيله آن به سمت خروجي منتقل مي گردد . پاشش آب از افشانك هايي كه در بالاي نقاله نصب شده اند ، محصول را مي شويد و در انتهاي نقاله مواد شسته شده ، از نقاله تخليه مي شوند.

تذكر : تسمه نقاله عامل انتقال مواد است و بر اساس نوع ماده انتقالي ، اين دستگاه از بدنه ، مخزن شست و شو ، پمپ آب ، الكتروموتور و نقاله تخليه تشكيل شده است . مواد از دريچه ورودي وارد مخزن شست و شو مي شوند و روي صفحه مورب به سمت پايين هدايت مي گردند . در انتهاي اين

-خشك كن قوطي هاي كنسرو مدل MB :

در اين مدل از فن هاي هوايي استفاده كرده كه ممكن است در انتهاي تونل پاستوراسيون نصب شوند و قوطي ها توسط نوار نقاله از مقابل فن ها عبور داده مي شوند و تحت وزش هواي گرم خشك مي گردند .

 

تذكر :

براي شست و شوي قوطي ها و … قبل از فرايندهايي مي توان از آب گرم

كنسرو رب گوجه فرنگي :

عمل شستشو براي جدا كردن و حذف ذرات گل و خاك انجام مي گيرد ، براي اين منظور محصول را مدت ۶-۴ دقيقه در آب خيسانده و در حين اين عمل هواي فشرده وارد ظرف مي كنند تا گوجه ها به همديگر ماليده شده و به

خشك كردن سبزي و تهيه ماهي دودي ، كشمش و … است . كه بيشتر در روستاها مورد استفاده قرار مي گيرد . در اين روش از باد و نور خورشيد براي خشك كردن مواد خوراكي استفاده مي شود در روش صنعتي از ماشين هاي خشك كن استفاده مي شود . مزاياي استفاده از خشك كن هاي صنعتي عبارتند از :

  • افزايش عمر مفيد دانه هاي خوراكي
  • امكان ذخيره سازي و انبار محصولات خوراكي براي مدت زمان طولاني
  • امكان برداشت به موقع محصول در رطوبت بالاتر و كاهش ضايعات در مزرعه

كاهش وزن محصول نهايي و

-كوره مستقيم .

اين كوره از محفظه ، مشعل و پنكه تشكيل شده است . هواي ورودي با عبور از داخل محفظه ، گرم شده و بوسيله پنكه به خشك كن هدايت مي شود درجه حرارت و فشار هوا قابل تنظيم است در اين كوره مجاري عبور هوا از محفظه مشعل مجزا نيست . به همين دليل هواي خروجي دود آلود مي شود و در كنند و جريان باد پنكه ها از طريق كانالها از بالا و پايين تسمه به مواد دميده مي شود . پنكه ها ممكن است مجهز به مشعل باشند كه در اين صورت ، درجه حرارت جريان باد قابل كنترل خواهد بود . مواد با طي كردن طول تونل خشك مي گردند . جريان باد و درجه حرارت مشعل مطابق با نوع محصول قابل تنظيم مي باشد با تركيب دستگاه شستشو با تونل خشك كن ، يك ماشين مركب ساخته مي شود بدين صورت كه تونل خشك كن در انتهاي دستگاه …..

 

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۱۱  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.