دانلود تحقیق مسمومیت-به-وسیله-گیاهان


در حال بارگذاری
25 ژانویه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :26صفحه
۱۵۰۰۰ تومان
خرید

مسمومیت به وسیله گیاهان

مقدمه

مسمومیت زنبور عسل ، غیر عادی و جدیدی نسبت به زبان آوردن این نکته که یک زنیور کشته شده است آسانتر است تا رفتن به دنبال علت آن و رفع مشکل .

زنبورداران پیشاهنگ ، ضمن جستجوی گیاهان گلدار و جدید برای تغذیه کلنیکهای زنبور عسل خود ، با مناطق بکری مواجه شدند که به دلیل وجود دانه دار) است که با زنبورهای مسموم یا آسیب دیده ارتباط دارند و به صورت قابل قبولی خواسته ما را مورد این مسئله برآورده می سازد. اطلاعاتی که هم اکنون در دسترس ماست چندان قانع کننده نیست. اظهار نظرهای مختلفی از شخصیتهای برجسته در دست می باشد ولی نتایج آزمایشها اندک است. در مقالات نوشته شده، اغلب وضعیتهایی که با

 

خانواده سرخدارها

گونه های تاکسوس از خانواده سرخدارها به میزان وسیعی کشت می شوند. برگ یا دانه آنها پستانداران را مسموم می کند و یک آلکالوئید سمّی به نام تاکسین را از این گیاهان به دو شکل متبلور تا حدودی شناسایی کرده اند. ویرژیل، از سمّی بودن عسلی صحبت می کند که زنبورها با استفاده از درختان سرخدار جزیره کرس جمع کرده باشند. (۸۳۲) یکی از محققان (۴۰۶) زنبوران مسمومی را یافت که روده آنها پر از گرده گونه های سرخدار بود؛ به

عسلک به وسیله شته تغذیه کننده از نراد نقره ای و جمع آوری آن به وسیله زنبور عسل در سویس تشریح شده است (۹۱۷). دیده شده است که پس از مصرف عسلک، هزاران زنبور مرده با ظاهر سیاه مومی در جلو کندوها انباشته می شوند. زنبورهای زنده می لرزند و کندوها کم جمعیت می شوند. آثار مسمومیت همزمان با حضور شته روی درخت نرّاد ظاهر می شود.

هنگامی که کلنی را با شربت شکر تغذیه کردند یا از نزدیکی درختان نراد

خانواده سوسنیها

در روسیه گزارش شده است که گرده آلیوم سپا (پیاز معمولی) از خانواده سوسنیها (لیلیاسه) برای زنبور عسل مسموم کننده است با این همه، گرده افشانی پیاز را این زنبور انجام می دهد.

تولیپا جسنریانا (گل لاله سفید معطر) یک گل معمولی باغچه است. هنگام مطالعه درباره سموم مجود در تیلیا، زنبورهای مرده ای روی گلهای لاله مشاهده شدند. باقرار دادن همولنف زنبورهای مرده در معرض واکنش

میر در زنبورها به آهستگی افزایش می یابد. ظاهراً لاروها تحت تأثیر قرار نمی گیرند و ملکه نیز به طور طبیعی به تخمگذاری ادامه می دهد.

کلنیها به علت از دست دادن زنبوران بالغ ضعیف گشته و سرانجام نابود می شوند. گلهای این درخت به شدت جاذب زنبور هستند؛ کلنیها در زمان شکوفه دادن درخت کارکا دچار مرگ و میر می شوند. ماهیت شیمیایی این سمّ ناشناخته است. درخت زیبای کاراکا در نیوزیلند و در جزائر چاتام یافت می شود وهیچ محدودیت ویژه ای برای وارد کردن آن به امریکا وجود ندارد.

خانواده اریکاسه

درباره آزاله پونتیکا، به رودودندرون لوتئوم مراجعه شود. در خصوص گالونا وولگاریس (خلیج جارو) باید گفت که این گیاه از خانواده اریکاسه از اروپا به امریکا وارد شده اکنون در مقیاس کوچکی در شمال شرقی این کشور می روید. از این گیاه عسلی به دست می آید که ژلاتین می شود و به همین دلیل حس کنجکاوی انسان را برمی انگیزد. به هنگام شکوفه دادن این گیاه در آلمان زنبورهای گیج را مشاهده کرده اند. مدرکی که برای سمّی بودن این گیاه عنوان شده فوق العاده بی اساس است ولی باید گفت که به سمّی بودن هر گیاهی از این خانواده می توان تا حدود زیادی تردید داشت.

کالمیا لاتیفولیا (درخت غار) در کوههای آپالاشیان یافت می شود و در جاهای

لدوم پالوستر شهدی تولید می کنند که عسل تهیه شده از آن برای انسان سمّی است.

این عسل، گلیکوزیدی به نام اریکولین دارد. یکی از محققان می گوید لدوم پالوستر گیاهی است که گرده آن زنبورها را مسموم می کند ولی این محقق هیچ اطلاعاتی را در این زمینه ارائه نداده است.

گونه های رودوندرون (آزاله، رودودندرون) گلهای مخصوص زنبورهای درشت هستند و زنبورعسل را چندان به خود جذب نمی کنند. این گیاهان در …………………………

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۲۶  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
                    
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.