دانلود تحقیق منوگرافی روستای سیاهکلان


در حال بارگذاری
10 فوریه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 27صفحه
۸۰۰۰ تومان
خرید

محيط جغرافيايي

هويت ده :

ده سياهكلان در بخش مركزي ، دهستان كمال آباد ، شهرستان كرج ، استان تهران واقع شده است .

حدود جغرافيايي :

در قديم الايام شايد حدود ۱۰۰ سال پيش كل اين روستا جزو دهستان دماوند بوده است . در اوايل قرن جديد به ساوجبلاغ مرتبط بوده است همانطور كه كل كرج به اين شهرستان مرتبط بوده است . در حال حاضر ساوجبلاغ از حدود ۵ كيلومتري بعد از

كوههاي بيلغان منتهي مي گردد . از جنوب غربي به زمين هاي حسن‌آباد كه شامل دانشگاه آزاد اسلامي و دانشگاه هنر است ختم مي شود و جنوب آن به گوهردشت يا وردگرد سابق منتهي مي شود . در جنوب اين منطقه كه گوهردشت كنوني محسوب مي شود . دو خانوادة اصيل به نامهاي منصورخاكي و ناصرخاكي زندگي مي كردند .

 

زبان محاوراتي روستا :

زبان اصلي محاوراتي اين روستا گيلكي است . به طور كلي در كوههاي اطراف كرج ، مردماني كه از جاده به بالا اقامت دارند گيلكي و از جاده به پايين تركي صحبت

براي باغداري بالاخص براي درختان هسته دار بسيار مناسب است .

 

منابع آب

به گفته اهالي ده دو يا سه چشمه در اين روستا منبع اصلي آبياري باغهاي اين منطقه را تشكيل مي دهد . اين چشمة از بالاي كوه سرازير مي شوند و به درون آببندها و رودهاي ساخته شده توسط باغداران هدايت مي گردند و سرانجام داخل استخرهايي به نام عسل مي شوند كه به منظور آبياري درختان باغ در نظر گرفته شده است . معمولاً

حمام و چراي دام استفاده مي شد . از ديگر سبزي هاي كوهي شنگه و آلك است كه برخي از اهالي روستا هنوز هم آن ها در غذاهايي چون آش و برنج استفاده مي كنند .

 

حيوانات :

سگهاي وحشي – گرگ – روباه از جمله حيوانات وحشي هستند كه به گفته اهالي ده در مناطق بالاي كوه به تعداد زيادي يافت مي شوند . در ميان برخي از اهالي كه به كار دامداري اشتغال دارند حيوانات اهلي چون گاو نيز وجود دارد . اردك ، مرغابي ، مرغ ، خروس ، از ديگر حيوانات اهلي است كه توسط بسياري از اهالي در محوطه حياط خانه نگهداري مي شود .

ميربزرگي ها كه جزو سادات بحساب مي آمدند بر جمعيت كهن ترابي ها غلبه داشت. مردان ميربزرگي به نشانه سادات بود نشان كلاههاي سياه بر سر داشتند به همين دليل اين ده نام سياهكلان يا افرادي با كلاه سياه به خود گرفت .

 

اماكن تاريخي

گفته مي شود به دليل اينكه مكان اين روستا جابجا و در واقع محدود شده است و قسمت عمده اي از آن توسط دولت تسخير شده است . اماكن تاريخي زيادي ندارد .

حدوداً ۸۰% اعضاي اين روستا در سن فعاليت شغلي قرار دارند يا به عبارتي جزو جمعيت فعال محسوب مي شوند . به جز خانم ها تقريباً تمام آقايان ده مشغول به كار هستند .

 

– حركات جمعيت

ميزان مرگ و مير       : ۲-۴ نفر در سال

ميزان تولد                : ۲-۴ نفر در سال

ميزان ازدواج             : ۱-۳ نفر در سال

بالا رفتن گزينه هاي انتخاب همسر آينده را براي فرد فراهم آورد .

 

سن

ميانگين سن بوميان روستا حدوداً ۸۰ سال است .

در ميان بوميان حتي پيرزن ها و پيرمردهايي با سن ۹۰ سال يا بالاتر نيز يافت مي‌شوند. ميانگين سني در ميان غيربومي ها حدوداً ۶۵ سال است .

 

مهاجرت

۴۰% اهالي اين روستا را غيربوميان تشكيل مي دهند كه به دليل ارزان بودن قيمت زمين …………………..

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۲۷  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

 

خرید

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.