دانلود تحقیق مونو-تحولی-در-برنامه‌نویسی-تحت-لینوکس


در حال بارگذاری
29 آوریل 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 8صفحه
۶۵۰۰ تومان
خرید

مونو ؛ تحولی در برنامه‌نویسی تحت لینوكس

دات‌نت محدود به نوع خاصی از برنامه‌ها نیست، از این چارچوب می‌توان برای تولید برنامه‌های تحت ویندوز، تحت وب، سرویس‌های مبتنی بر وب و … استفاده كرد.

دات‌نت محدود به نوع خاصی از برنامه‌ها نیست، از این چارچوب می‌توان برای در شماره‌های‌ قبل، به معرفی یك IDE متن‌باز به نام لازاروس پرداختیم كه در واقع، جایگزینی برای دلفی در لینوكس محسوب می‌شد. اما از آنجا كه تكنولوژی .NET، بحث روز علم برنامه‌نویسی است، تلاش‌های زیادی نیز از سوی حامیان دنیای اپن‌سورس برای پیاده‌سازی این تكنولوژی در سیستم‌عامل لینوكس انجام

اما این تعریفی نیست كه بیشتر كاربران از .Net دارند. آنچه معمولا به دات‌نت اطلاق می‌شود، برنامه‌نویسی در چارچوب یا FrameWork دات‌نت است. یكی از بزرگ‌ترین مزیت‌های چارچوب دات‌نت، مسئله‌ مستقل از زبان بودن آن است. برنامه‌های كاربردی در چارچوب دات‌نت، می‌توانند به هر زبانی كه از این frameWork پشتیبانی می‌كند، نوشته شوند.

این امر، به واسطه‌ وجود یك زبان میانی (IL) فراهم شده است. در هنگام برنامه‌نویسی خارج از چارچوب دات‌نت، كد نوشته شده مستقیما به كد قابل فهم برای CPU كامپایل می‌شود، اما در دات‌نت، برنامه به هر زبانی كه نوشته شده

می‌پردازد و داده‌هایی را كه دیگر استفاده نمی‌شوند از حافظه‌ سیستم حذف می‌كند و نیز به كاربر اطمینان می‌دهد كه با پایان برنامه، حافظه‌ اختصاص داده‌ شده به آن، به طور كامل بازیابی می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های برنامه‌نویسی تحت دات‌نت، می‌توان به عدم دسترسی مستقیم به سخت‌افزار و حذف اشاره‌گرها و … اشاره كرد كه توضیح كامل این مسائل، از حوصله‌ این بحث خارج است. بسیاری معتقدند كه ایده‌ دات‌نت، ابتدا در كمپانی Borland مطرح شد و سر انجام سر از مایكروسافت درآورد! اما آنچه مسلم است، این است كه

دارند، كامپایلرهایی را ارائه خواهند كرد.

علاوه بر سیستم‌عامل لینوكس، نسخه‌هایی از مونو برای مكینتاش، یونیكس و سولاریس ارائه شده است. این پروژه‌ از سوی كمپانی Novell پشتیبانی مالی و فنی می‌شود. ناول با فعالیت در پروژه‌ مونو، دو هدف را دنبال می‌كند. اول افزایش میزان قابلیت تولید نرم‌افزار، و مهم‌تر از آن، كمك به برنامه‌نویسان دات‌نت تحت ویندوز برای توسعه برنامه‌هایشان در سایر سیستم‌عامل‌ها.

ترس سایر كمپانی‌های بزرگ از ورود به عرصه‌ رقابت سیستم‌عامل‌هاست. چراكه اولین شرط موفقیت یك سیستم‌عامل در بین كاربران، وجود نرم‌افزارهای مورد نیاز آنها برای آن سیستم‌عامل است.

برای یك تولید كننده‌ سیستم‌عامل همیشه این سوال مطرح است كه «آیا سایر شركت‌های كوچك و بزرگ تولید‌كننده‌ نرم‌افزارهای كاربردی، محصولات خود را برای سیستم‌عامل ما ارائه خواهند كرد یا نه؟» تا پیش از این، پاسخ این سوال همواره ممكن است در آینده متولد شوند، فرایند تولید نرم‌افزار از حالت یك ریسك خارج می‌شود.

 

تولیدكننده فقط یك بار برنامه را می‌نویسد و با استفاده از محیط‌های پیاده‌ساز دات‌نت در سایر پلت‌فرم‌ها، به ازای هر سیستم‌عامل فقط یك بار آن را كامپایل می‌كند و متحمل هزینه‌ چندانی نمی‌شود. بنابراین ترجیح می‌دهد كه نرم‌افزار خود را تنها به قیمت چند بار كامپایل كردن، برای تمام سیستم‌عامل‌های رایج ارائه كند. و همان‌طور كه گفتیم، سادگی و یكپارچه شدن این قالب كاری، می‌تواند در آینده به كمپانی‌هایی

آزمایش كرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند كه محصول خودشان كارایی بهتری دارد! اما در برابر تمام مزیت‌های دات‌نت، J۲EE امتیاز بزرگی داشت؛ این محیط توسعه مستقل از سیستم‌‌عامل بود (همانطور كه می‌دانید، در زبان جاوا برنامه‌ نوشته شده كامپایل نمی‌شود و به كمك Virtual machine در هر سیستم‌عاملی اجرا می‌گردد). در این بین توسعه‌ پروژه‌هایی مانند مونو، راه را برای دات‌نت هموارتر كرد.

به طوریك…………………

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۸ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.