دانلود تحقیق هسته سلول


در حال بارگذاری
1 مارس 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :52صفحه
84 بازدید
۲۸۰۰۰ تومان
خرید

هسته سلول

هسته محل ذخیره اطلاعات ژنتیکی و مرکز کنترل یوکاریوتی است. محتویات هسته در یوکاریوتها توسط غشای هسته احاطه شده است و اندامکی به نام هسته را بوجود آورده است. ولی چون سلولهای پروکاریوتی فاقد غشای هسته هستند بدون هسته محسوب می شوند.

اطلاعات اولیه

هسته در سال ۱۸۳۱ توسط Robert Brown در سلولهای اپیدرمی تعلبیان کشف شد و به عنوان بخشی متراکم، پایدار و موجود در همه سلولها در نظر گرفته شد. هسته یک ساختار فشرده با پیچ و تابهای زیادی را داراست و با پروتئین همراه می باشد. به چنین مجموعه فشرده ای همراه با

در جلبک استابولاریا هسته در بخش ریزوئیدی (ریشه نما) با مجاور با آن قرار دارد. اغلب سلولها دارای یک هسته هستند. با وجود این برخی جانداران ابتدایی ویا سلولهای جانداران پیشرفته بیش از یک هسته دارند. برای مثال حدود ۲۰ درصد از سلولهای کبدی و یا عده زیادی از سلولهای ریشه قارچها دو هسته ای هستند. سلولهای عضلانی مخطط ساختمان سنوسیتی دارند یعنی در یک سیتوپلاسم مشترک چندین هسته پراکنده است. این سلولها ابتدا یک هسته ای بوده اند که به دلیل تقسیمات مکرر هسته بودن آنکه سیتوپلاسم تقسیم شود به حالت سنوسیتی درامده اند.

نسبت حجم هسته به حجم سیتوپلاسم را نسبت نوکلئوپلاسمی می گویند. این نسبت برای

وجود پیوندهای الکتروستاتیک بین زیر واحد بزرگ زیبوزوم با غشای RER: بارهای مثبت پروتئینهای موجود در غشا شبکه آندوپلاسمی با بارهای منفی گروههای فسفات موجود در tRAN های زیر واحد بزرگ ریبوزوم پیوند الکتروستاتیکی برقرار می کنند. محلولهای غلیظ نمکی آن نیروها را خنثی و موجب جدا شدن ریبوزومها از RER می شود.

زنجیره های پیتیدی در حال تشکیل بوسیله ریبوزومها: این مهمترین عامل اتصال ریبوزوم به شبکه آندوپلاسمی است. زنجیره پلی پیتید در حال تشکیل بوسیله ریبوزوم با واسطه پیتید نشان از جایگاه ویژه ای به فضای درونی یا لومن شبکه آندوپلاسمی نفوذ می کند و موجب برقراری اتصال

گلوسیدازها که بر روی مواد قندی اثر می گذارند مثل آنزیم آلفا ۱ و ۴ – گلوکوزیداز، بتا گلوکورونیداز، آریل سولفاتاز B,A بتا گالاکتورونیداز و آلفا مانوزیداز

آنزیمهای هیدرولیزکننده اسیدهای نوکلئیک مانند RNase,DNase

فسفاتازها مثل اسید فسفاتاز، فسفودی استراز، فسفاتیدیک اسید فسفاتاز.

سنتز آنزیمهای لیزوزومی

سنتز آنزیمهای لیزوزومی با دخالت ریبوزومهای متصل به شبکه آندوپلاسمی و فرضیه پپتید نشانه است. گلیکوزیلاسیون این آنزیمها ضمن سنتز آنها در فضاهای شبکه آندوپلاسمی دانه دار

سطح ساکولها یا سیسترناهای قدیمی به صورت حفره یا وزیکول در می آیند که مواد ترشحی در آنها وجود دارد.

تفاوت دستگاه گلژی در سلولهای گیاهی و جانوری

در تفسیر دستگاه گلژی هنوز اختلاف نظر وجود دارد برخی پژوهشگران مجموعه ۵-۴ دیکتیوزوم را که مجاور هم قرار گرفته و بوسیله لوله های بسیار باریکی بهم متصل شده اند دستگاه گلژی نامیده اند. برخی دیگر معتقدند که همه دیکتیوزومهای یاخته می تواند در ارتباط و پیوستگی باشند و مجموع آنها را دستگاه گلژی می نامند. در یاخته های جانوری دیکتیوزومها اغلب بهم پیوسته اند و شبکه ای واقعی را تشکیل می دهند که همان دستگاه گلژی است. در یاخته های گیاهی دیکتیوزومها اغلب جدا از هم هستند و به همین دلیل مشاهده میکروسکوبی آنها نیز دشوارتر است.

هتروزیدهای متنوع است در مورد یونهای کانی، تمام فنون جدید، ورود انتخابی آنها را تایید می کنند. مخمرها تجمع واکوئلی قابل ملاحظه ای از ۳+Mg و فسفات دارند.

برعکس سیتوپلاسم آنها دارای یونهای Na+,K+ است.

محتوای واکوئلها ممکن است از مواد حد واسط فعالیتهای پایه متابولیسم اولیه یاخته باشند که ضمن جنبشهای سیتوپلاسمی کنار گذاشته شده اند و یا محصولی از مسیرهای بیوسنتزی بسیار ویژه (متابولیسم ثانویه) هستند.

از مهمترین محصولات متابولیسم اولیه موجود در واکوئلها می توان به اسیدهای کربوکسیلیک ، گلوسیدها، اسیدهای آمینه و پروتئینها اشاره کرد. محصولات متابولیسم ثانویه که در شیره واکوئلی وجود دارند شامل کومارین ، سیانوژنها، فلاونوئیها، تانن ها، آلکالوئیدها و از جمله آلکالوئیدها مرفین، تئین چای، کافئین قهوه، کدئین خشخاش اشاره کرد.

کلروپلاست

مقدمه

کلروپلاست معمولا از میتوکندری بزرگتر است و شباهت زیادی به میتوکندری دارد و جایگاه فرآیند فتوسنتز می باشد. کلروپلاستها جز گروهی از اندامکها هستند که این اندامکها پلاستید نام دارند. پلاستیدها در کلیه ………………..

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۵۲صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.