دانلود تحقیق هلند


در حال بارگذاری
4 ژانویه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 4صفحه
۵۰۰۰ تومان
خرید

مقدمه : كشور پادشاهي هلند با وسعتي حدود ۴۱۵۰۰ كيلومترمربع و جمعيتي نزديك به ۱۶ ميليون نفر در اروپا واقع شده است. بيش از نيمي از سكنه اين كشور پيرو مسيحيت هستند. حدود ۳۷ درصد آنها از مذهب خاصي پيروي نمي‏كنند و فقط چهار درصد پيرو مذاهب ديگر هستند. مردمان اين كشور اروپايي، به زبان هلندي و فرزي تكلم مي‏نمايند. اين كشور داراي ۱۲ ايالت از جمله «اوترشت» است و پايتخت آن با جمعيتي بالغ بر ۷۲۵ هزار نفر، آمستردام است. مركز حكومتي هلند «لاهه» است.

***

از حضور يهوديان در جنوب و شرق هلند در منابع مربوط به قرون وسطي مكررا سخن به ميان آمده است. حدود سال ۱۵۹۰ ميلادي تعداد كثيري از بازرگانان اهل پرتغال در قسمت شمالي هلند سكني گزيدند. اين افراد به ظاهر مسيحي شده بودند ولي در حكومت جمهوري به يهوديت رجوع نمودند. در هلند هيچگاه قانون معتبر عمومي ويژه يهوديان وضع نشد بلكه هر ايالتي، خود راسا در مورد پذيرش يهوديان تصميم مي‏گرفت. به دنبال پذيرش يهوديان در هر ايالت، آنها مجاز به انجام فرائض مذهبي خود نيز بودند. هيچگاه در هلند محل خاصي براي يهوديان به نام «گتو» وجود نداشته و داشتن علائم خاص ظاهري براي مشخص بودن مذهب آنها صورت نگرفته است. انجمن‏هاي يهوديان در ايالات مختلف از استقلال زيادي برخوردار بودند. يهوديان فقط از عضويت و همكاري در اصناف منع شدند.

يهوديان اكثرا در غرب هلند يا به عبارتي آمستردام، لاهه، ميدلبورگ و روتردام و عده‏اي نيز بطور پراكنده در مناطق ديگر سكونت داشتند. تعداد يهوديان اشكنازي كه پس از سال ۱۶۲۰ ميلادي از لهستان و آلمان به

اين جّو سوسياليستي، جامعه كارگري يهود احساس اميدواري بيشتري نمود. در هلند صهيونيسم تا قبل از آغاز جنگ جهاني دوم هيچ‏گونه طرفداري نداشت. اما با آغاز حمله ارتش آلمان در اواسط سال ۱۹۴۰ ميلادي، زندگي مشترك و صلح آميز سيصد ساله يهوديان در هلند خاتمه يافت. از حدود ۱۴۰۰۰۰ يهودي كه در آن زمان در هلند ساكن بودند بيش از ۱۰۶۰۰۰ تن روانه بازداشتگاه‏هاي هيتلر شدند. نمونه بارز و معروف اين قتل عام «آنا فرانك» است كه منزل او كماكان در آمستردام بعنوان مكاني ديدني و تاريخي حفظ مي‏شود.

«آنا فرانك» كه به عنوان نويسنده مشهورترين دفترچه خاطرات شهرت دارد در سال ۱۹۲۹ در شهر فرانكفورت آلمان ديده به جهان گشود. وي در چهار سالگي به همراه خانواده‏اش و به اميد رهايي از سرنوشت شومي كه در انتظار يهوديان آلمان بود، اين كشور را به سوي آمستردام ترك گفت. اما در آنجا نيز

در شيرواني يك بانك محلي به طور پنهاني نگهداري شده بودند.

حاخام اين كنيسا در مورد وجود جّو يهودستيزي در آمرسفورت ديدگاهي بي‏طرف دارد و علت تمامي حركات ضديهودي را ناشي از ستيز ميان اسرائيل و فلسطين مي‏داند.

يهوديان شهر جوان «آلمر»

هلند سرزميني جلگه‏اي است و كم ارتفاع‏ترين كشور اروپايي محسوب مي‏شود. به طوري كه در قسمت‏هايي از آن كه پايين‏تر از سطح دريا قرار گرفته، از طريق ايجاد سدهايي، جلوي نفوذ آب دريا به آن

طور كامل اصول مذهبي و كشروت را رعايت مي‏نمايند.

كنيساي آلمر در مركز شهر در يك ساختمان استيجاري قرار دارد. جامعه يهود اين شهر تنها داراي دو جلد تومار تورات هستند كه يك جلد آن نيز بايد ترميم شود و در حال حاضر شرايط لازم براي قرائت را دارا نيست. تومار تورات دوم نيز اهدايي از طرف انجمن كليميان آمرسفورت است. نفس اهداء تومار تورات توسط قديمي‏ترين انجمن كليميان هلند به جوان‏ترين انجمن در هلند داراي معنايي خاص و سمبليك مي‏باشد. درب جايگاه نگهداري تومارهاي تورات نيز از قدمتي يكصد ساله برخوردار است و توسط انجمن كليميان آلمر تهيه شده است. هر دو هفته يكبار حاخام اين شهر در منزل خود براي اعضاء اين انجمن جوان سخنراني …..

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان در ۴ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.