دانلود تحقیق هیدرات گازی


در حال بارگذاری
1 مارس 2022
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :39صفحه
۱۰۰۰۰ تومان
خرید

 

هيدرات گازي يك جامد بلوري است كه در آن مولكول­هاي گاز توسط مولكول­هاي آب احاطه شده­اند. جامدهاي كريستالي هستند كه در آن مولكولهاي گازي در بين قفسه اي از پيوندهاي هيدروژني مولكولهاي آب محبوس مي باشند كه به دليل اختلاط آب و مولكولهاي گازي در شرايط خاص فرايندي تشكيل مي گردند.

 

 

گازهاي زيادي هستند كه ساختار مناسبي براي تشكيل هيدرات دارند كه از آن جمله مي­توان به دي­اكسيدكربن، سولفيد هيدروژن و هيدروكربن‌هاي با تعداد كربن كم اشاره نمود. هيدرات‌هاي گازي كه اكثراً در بستر درياها تشكيل مي­شوند، غالباً از نوع هيدرات متان هستند. اين ماده كه از آن به عنوان “يخ شعله­ور” ياد مي­شود، حاوي مقدار بسيار زيادي گاز متان است و مكان تشكيل آن معمولاً رسوب كف اقيانوس‌ها و مناطق قطبي دائماً منجمد مي­­باشد.

 

هيدرات گازي در دما و فشار محيط رسوبات كف اقيانوس‌ها و در مناطق با عمق بيش از ۵۰۰ متر تشكيل مي­

 

محققان سعی دارند از این خاصیت آخر هیدرات ها برای حذف املاح آب و به اصطلاح شیرین سازی از آن استفاده می نمایند.

همچنین هیدرات ها اخیرا” به عنوان منبع جدید انرژی تحت مطالعه می باشند هیدرات هایی که طی سالیان متمادی در اعماق اوقیانوس ها به صورت توده های یخ جمع شده اند می توانند مبنع بالقوه انرژی در نظر گرفته شوند. کشور ژاپن به دلیل فقدان منابع انرژی فسیلی تحقیقات وسیعی در این زمینه انجام داده است.

 

هیدرات های گاز نواحی یخ زده و قطبی:

به نظر می رسد که هیدرات های گاز ،در حوزه غرب سیبری وجود دارند و تصور می شود که در دیگر نواحی قطبی شمال روسیه،مثل ایالت تیمان-پچورا،کراتن شرق سیبری و شمال شرقی سیبری و نواحی کامچاتکا نیز وجود داشته باشند.هیدرات های گازدر نواحی قطبی شمال آلاسکا و ایالت های شمالی آمریکا نیز وجود دارند. از شواهد غیر مستقیمی که نتیجه حفاری چاه در این نواحی بود به وجود هیدرات های گاز در دامنه شمالی آلاسکا پی برده شد و احتمال حضور لایه های متعدد هیدرات های گاز در ناحیه خلیج پرودهو (Prudhoe) و حوزه های

 

توصیه می شود صرف نظر از اندازه ی شبکه و تعداد انشعابات، راه اندازی و تزریق گاز بر اساس نقشه و کد گذاری های مذکور انجام شود. در عملیات تزریق گاز و تخلیه ی هوا با استفاده از گاز طبیعی باید ضمن رعایت کامل موارد ایمنی و استفاده از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه، تمام وسایل و تجهیزات مورد نیاز به ترتیبی مهیا شوند که در روش تزریق گاز برای هر پروژه تهیه شده است. جریان تزریق گاز و تخلیه هوا باید بدون وقفه ی زمانی و تا عاری شدن کامل خط از هوا ادامه یابد و برای اطمینان از این مورد در طول عملیات، اندازه گیری و آزمایش مخلوط خروجی از لوله تخلیه با دستگاه گازسنج ضروری است .

پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور- رو به پایان بودن انرژی های فسیلی دانشمندان را به فکر تامین انرژی های جایگزین انداخته است. انرژیهایی همچون باد، خورشید، انرژی زمین گرمایی، انرژی هسته ای و هیدراتهای گازی.

هیدارتهای گازی اولین بار در سال ۱۹۶۹ در حفاریهای نفتی مرز شرقی سیبری غربی کشف شد. هیدراتهای گازی مولکول گازهای سبکی مانند متان، اتان یا دی اکسید کربن هستند که در شرایط خاصی با مولکولهای آب ترکیب شده و ماده ای به شکل یخ معمولی را تشکیل می دهد که به نام هیدرات گازی شناخته می شود.

افزایش بهای انرژی در دهه ۱۹۷۰ همزمان با کشف هیدراتهای طبیعی باعث آغاز مطالعه گسترده این ذخایر گردید به

 

تنها با شناسایی صحیح محل و ملاحظات حفاری این چاه ها به صرفه خواهند بود. متان از بسترهای زغال سنگی: به گفته USGS منابع زغال سنگ در جهان ۳۵۰۰ تا ۹۵۰۰ تریلیون فوت مکعب گاز قابل بهره برداری دارند که ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تریلیون فوت مکعب از آن درآمریکای شمالی موجود است.

………………………

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۳۹صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.