دانلود تحقیق وحدت


در حال بارگذاری
14 فوریه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 10صفحه
۶۰۰۰ تومان
خرید

ايران – آنچه كه رهبر معظم انقلاب در پيام نوروزي خود به‌عنوان محورهاي اساسي سال‌جاري مشخص كرده‌اند شامل دو راهبرد مكمل براي ايفاي نقش در دو محيط ملي و بين‌المللي است.

«اتحاد ملي» نياز و راهبرد در عرصه داخلي است و «انسجام اسلامي» اولا نحوه نقش‌آفريني

ارزيابي محيط (داخلي و خارجي) جان‌مايه اصلي آن است.

به عبارت ديگر نمي‌توان تا ارزيابي درستي از شرايط دو محيط داخلي و خارجي در مؤلفه‌هاي مختلف آن (سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، نظامي و امنيتي) نداشت به تدوين استراتژي پرداخت.

علاوه بر اين، تعيين راهبرد به‌تنهايي بي‌معناست. اولا اين راهبرد بايد سايه‌اي از سياست‌هاي

يا نه.

ازاين‌رو همچنان كه ادوات نظامي، آمادگي رزمي، قدرت و سرعت واكنش، توانايي جنگ يا دفاع نامتقارن و پايگاه‌هاي نظامي فرامرزي نوعي بازدارندگي در مقابل تهديدات تلقي مي‌شود، كيفيت ديپلماسي، ابتكارات ديپلماتيك و ميزان ميانجيگري‌ها، وابستگي ديگر واحدهاي سياسي، امنيت داخلي، كارآيي سازمان دولت، توليد ناخالص ملي، ضريب جيني،

اتكاي به اين دارايي مي‌توانيم در مقابل طراحان تهديد، بازدارندگي ايجاد كنيم پس همه سياست‌ها، رفتار و حتي گفتار ما در اين ايام بايد متأثر از اين سياست باشد.

در اين ميان نقش دستگاه‌هاي حكومتي و رسانه‌ها به‌دليل گستردگي و تأثيرگذاري خود اهميت بيشتري مي‌يابد.

به ديگر عبارت، براي آن‌كه اين محورها از آفت شعارزدگي – كه متأسفانه عادت ماست –

رسيدن و اجراي ايده «ما نيز بايد با ديگران متحد شويم» چاره كار باشد.

نقش روابط عمومي در اتحاد ملي و انسجام اسلامي

سال ۸۶ در حالي بعنوان ” اتحاد ملي و انسجام اسلامي ” از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شد که روابط عمومي ها در محقق نمودن اين شعار نقش ويژه اي را برعهده دارند .

روابط عمومي در اتحاد ملي و انسجام اسلامي در وهله اول دنبال آفرينش تحرک،شور،اميد و مشارکت فکري مردم در فرآيند توسعه و ايجاد زمينه براي مشارکت فيزيکي در مراحل بعدي است.

به تعبير ديگر،روابط عمومي در محقق نمودن اين شعار به دنبال هدايت افراد به سمت” توده تنها” نيست تا افرادي تأثير پذير باشند و خودشان را با جماعت همرنگ سازند بلکه هدف روابط عمومي بعنوان يکي از مراکز پخش پيام در سطح جامعه،هدايت افراد به سمت مشارکت فکري فعال در امور اجتماعي،ابراز واکنش در برابر پيام هاي روابط عمومي و اظهار نظر در اين خصوص است تا روابط عمومي،فعاليت هاي خود را با افکار عمومي هماهنگ سازد.

اينطور بيان نمود که روابط عمومي از طريق ايجاد امکان مشارکت عمومي مردم در امور مربوط به خودشان نقش بارزي را در تحقق اتحاد ملي و انسجام ملي ايفاد مي کنند.

دنياي اسلام تشكيل شده از طوايف متعدد با زبانها و نژادها و حتي اعتقادات مختلف است وقتي فِرق دين اسلام را نگاه مي كنيم تنها شيعه و سني نيست بلكه فرقه هاي متعددي از دل جامعه مسلمين آشكار مي شود ولي وقتي نقطه اتصال را نگاه مي كنيم مي بينيم كه نقاط مشترك بسيار زياد است.

آري همه مسلمين يك كتاب واحد دارند و آن قرآن كريم است، همه مسلمين به يك قبله نماز مي گذارند و آن كعبه معظمه در مكّه مكرّمه است. همه مسلمين پيامبر بزرگ اسلام را ………………………………

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۱۰ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

 

 

 

خرید

 

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.