دانلود تحقیق چرخة کریس


در حال بارگذاری
12 مارس 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 5صفحه
159 بازدید
۴۰۰۰ تومان
خرید

چرخة كريس

مقدمه

قندها در داخل بدن طي واکنشهايي به انرژي و مواد ديگر تبديل مي‌شوند. چرخه کربس يکي از مراحل تخريب قندها است که طي آن پيرووات حاصل از گليکوليز به انرژي تبديل مي‌شود. پيرووات طي يک سري واکنشهاي منظم اکسيد شده به استيل تبديل مي‌شود. استيل حاصل با کوآنزيم A ترکيب شده استيل کوآنزيم A را مي‌سازد که در

معروف است. کربس اين چرخه را چرخه تري‌کربوکسيليک اسيد (TCA) ناميد.
ايجاد استيل کوآنزيم A

پيرووات طي يک سري واکنشهايي به استيل کوآنزيم A تبديل مي‌شود. اين واکنشها مستلزم يک مجموعه پيرووات

متراکم شدن و اتصال به اسيد اگزالواستيک و از دست دادن COA ، اسيد سيتريک را مي‌سازد. ماتريکس ميتوکندري واجد کليه آنزيمها و کوآنزيمها و ساير عوامل لازم براي انجام چرخش TCA است.

مراحل چرخه کربس

در طي چرخه کربس چهار مرحله اکسايش انجام مي‌گيرد که منجر به خروج دو مولکول CO2 از باقيمانده پيکر قند ، يعني استيل کوآنزيم A و آزاد شدن مثبت اتم هيدروژن

دست دادن يک مولکول آب به سيس آکونيتات تبديل مي‌شود و پس اين ترکيب با پذيرش يک مولکول آب ، ايزوسيترات مي‌سازد.

مرحله سوم

ايزوسيترات حاصل تحت اثر آنزيم ايزوسيترات دهيدروژناز ، دو هيدروژن متصل به C-5 را از دست مي‌دهد و به شکل کتو درمي‌آيد. همچنين گروه کربوکسيل (C-3) را نيز به صورت CO2 آزاد ساخته و آلفاکتوگلوتارات توليد مي‌کند. اين واکنش در واقع نخستين واکنش از چرخه است که طي آن CO2 ساخته مي‌شود.

مرحله چهارم

کمپلکس آنزيمي آلفاکتوگلوتارات دهيدروژناز ، يک مولکول CO2 از آلفاکتوگلوتارات برمي‌

انرژي در شکل GTP است. پيوند تيواستر موجود در سوکسينيل کوآنزيم A بر اثر آبکافت با آزادسازي کوآنزيم A مقداري انرژي آزاد مي‌کند که براي سنتز GTP مورد استفاده قرار مي‌گيرد. GTP سريعا فسفات خود را به ADP مي‌دهد و ATP مي‌سازد.

مرحله ششم

در مرحله بعد سوکسينات حاصل تحت تاثير کوآنزيم FAD دو پروتون از دست مي‌دهد و به فومارات تبديل مي‌شود. آنزيم سوکسينات دهيدروژناز واکنش را کاتاليز مي‌

در مرحله آخر آنزيم حالات دهيدروژناز دو هيدروژن از حالات برمي‌دارد و آن را به اگزالواستات تبديل مي‌کند و بدين سان چرخه TCA کامل مي‌گردد.

جمع بندي واکنشهاي چرخه TCA

از اکسايش يک مولکول پيرووات و تبديل آن به استيل کوآنزيم A و پس وارد شدنش در چرخه TCA ، سه مولکول CO2 ، يک مولکول GTP و يا ATPو پنج مولکول کوآنزيم احيا شده (۴ مولکول NADH و يک مولکول FADH2) بوجود مي‌آيند. بدين ترتيب ، طي چرخه TCA تنها يک مولکول ترکيب پرانرژي ساخته مي‌شود. لذا اين چرخ…………..

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۵  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

خرید

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.