دانلود تحقیق گیاهان مورد استفاده در باغ


در حال بارگذاری
7 ژانویه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 21صفحه
۱۲۰۰۰ تومان
خرید

گياهان مورد استفاده در باغ :

شما مي توانيد باغي زيبا داشته و هر روز تا دوازده ماه سال از آن لذت ببريد شرايط محيطي كه در آن زندگي مي كنيد مهم نيست بلكه تطابق گونه ها با شرايط محيطي موجود مهم است .

تصوير و نمايش دايمي باغ ، بايد اصول خاصي پياده شود بايد با استفاده از در خچه هاي پراكنده و مناسب باغ را زيبا جلوه داده و به ويژه زماني كه گلهاي فصلي از بين
مي روند جلوه آن بيشتر مي شود .

براي ايجاد تصويري در باغ ،‌نياز داريد اطلاعاتي در مورد گياهان به دست آوريد . به همان ترتيب كه يك نقاش مجبور است در مورد رنگها و طرز استفاده ارآنها آگاهي كامل داشته باشد . شما بايد پتانسيل و توانايي طرح را در رابطه با درختان ، درخچه و گلها درختان خزان پذير كه در كنار آنها كاشته شده اند مثل افراها ،‌ غانها و درختان خزان پذير ديگر كه برگ آنها در پاييز رنگ زرد كمرنگي به خود مي گيرد تفاوت زيادي دارند به ويژه هنگامي كه رنگ برگها در اواخر پاييز زردي به قرمزي گرايش مي يابد  و بعد مي ريزد در قمابل مخروطيان كه معمولاً داراي رنگ سبز سير هستند تضاد را كاملاً مي توان مشاهده كرد . اما در اتبستان كه درختان خزان پذير رنگ برگهايشان سبز تيره است در اين موقع هم مخروطيان تغيير رنگي از خود نشان

درخت

گياهان پوششي داراي برگهاي شبيه به هم بوده و غالباً متراكم و زيادند ‌،گلهاي انها زيبا و رنگ آنها نسبت به گياها ن خشبي روشنتر و براقتر است . اثر تركيبي آنها به وسيله مشخصات طبيعي گياه معلوم مي شود .

گروه بندي بر اساس مشخصات طبيعي به شما طرح رنگ را مي دهد . برگهاي گياهان بياباني داراي كركهاي پشمي بوده و رنگ آنها سبز مايل به خاكستري است و يا اينكه گياهان باتلاقي داراي برگهاي سبز مايل به زرد روشن مي باشند .

اگر شما گياهان را گروه بندي كنيد كشت آنها بسيار ساده خواهد بود و هزينه نگهداري آنها كم خواهد شد .

اگر شما بدانيد كه درخت چه مفهومي ب هطرح مي دهد ،‌ مي توانيد بر اين اساس آنرا انتخاب كرده و جاي آنرا در باغ مشخص كنيد .

آيا شما آگاهانه درختان را همچون نقاط تأكيدي در باغ به كار برده ايد ، بله به همين دليل باغ همسايه شما فرق بين درخت و درخچه را تشخيص نداده است . . تنه درختان مشخص و واضح بوده و مي توان آنرا از درخچه تميز داد و يك اصله درخت در باغ ، تأكيد را در مقابل توده اي از درخچه ايجاد مي كند .

اگر شما طرحي بنا كنيد كه در موقع چه با برگهاي انفرادي كوچك ،‌توليد بافت ظريف و زيبا كرده  وديگري با برگهاي بزرگ ، ‌توليد بافت زير و خشن مي كند . لازم به يادآوريست كه بسياري از درختان هميشه سبز پهن برگ در مقابل سرما ناتوانند و بايد در شرايط اقليمي گرمتري اين درختان را مرود استفاده قرار داد .

درختان خزان پذير منظره زيبايي را در باغ ، به خصوص در زمستان ، ايجاد مي كنند . زيرا با تغيير فصل ،‌باغ را جذاب جلوه مي دهند . وجود اينگونه درختان به علت دارا بودن شكوفه در فصل رويش كاملاً در باغ ضروريست ولي باغي كه منحصراً داراي درخچه هاي خزان پذير است . هرچند كه نور و تهويه هوا در آنجا زياد خواهد جنگلي و منابع طبيعي جنگلي و منابع خصوصي دسته بندي مي نمايند ، بعنون مثل باغ زيباي لوانس هال دروست مورلند است است كه داراي پرچين هاي زيبائي از شمشاد و درختان مورد مي باشد و درختان زيباي راش آن كه حدود پانزده پا بلندي دارد همچنان تا امروز باقي مانده اند . باغ ويلت شير در استوحد در دشت سالسبوري قرار دارد كه در قرن هجدهم بوجود آمده است ، در زمان سلطنت ژرژاول و پسر او هنري دوم معماري دورنما در آنجا پياده شده و در زمان وي جنگلهاي مصنوعي احداث گرديده است . درختان آن از قبيل نراد و راش بوده و امروزه راشهاي عظيم آن به تنها هاي نقره اي دويست ساله زبائي خاص را دارا مي باشند . همچنين در اين باغ يك معبد گل زيبائي كه با سنگهاي طلائي و پرده اي از برگ درختان سبز آرايش يافته وجود دارد . بنابراين مثالهاي بسيار وجود دارد . در……

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان در ۲۱  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.