دانلود تحقیق قلب و فواید و مضرات ورزش


در حال بارگذاری
27 می 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات : 18صفحه
۱۲۰۰۰ تومان
خرید

قلب و فوايد و مضرات ورزش

بيماري‌هاي قلب و عروق در ايران هنوز اولين علت مرگ و مير مي‌باشد و در سال ۰۰۰/۵۰۰ قرباني مي‌دهد. پيشگيري از اين بيماري‌ها يكي از مهمترين و اساسي‌ترين فعاليت‌هاي تحقيقاتي  و پژوهشي طب زيستي و بهداشت اجتماعي امروز مي‌باشد.

به طورمتوسط روزانه ۱۳۰۰نفر در ايران دچار حمله‌ي قلبي مي‌شوند.

انجمن قلب  و انيستيتوي قلب و خون ايران عقيده دارد كه اين مشكل بهداشتي را با تحقيق

# عملكرد طبيعي قلب #

قلب انسان، پمپ عضلاني است كه وظيفه‌اش به جريان انداختن خون در رگها مي‌باشد تا به اين وسيله بافتهاي بدن بتوانند اكسيژن و مواد غذايي مورد نياز خود را تأمين نمايند.

از آن جا كه تقريباً تمامي بافتهاي زنده‌ي بدن با اين طريق، نيازمنديهاي خود را مرتفع مي‌سازند ـ  و عضله‌ي قلب نيز خود بافتي زنده است ـ  بنابراين براي رفع نياز خود، به

# ناراحتي‌هاي قلب#

شايعترين نوع امراض قلبي و عروقي عبارتند از : بيماري شريان كرونر، آنژين صدري، حمله يا سكته‌ي قلبي، امراض پرفشار خوني كه در اين فصل به تعاريف آن خواهيم پرداخت.

شريانهاي كرونر

از آن جايي كه قلب همواره در حال تلمبه زدن است، نياز دائمي به خون سرشار از تمام آن مسدود مي‌شود. وقتي رسوبات چربي در يك شريان آنرا تنگ يا كاملاً مسدود مي‌كند، جريان خون كند و حتي متوقف مي‌شود. عضله‌ي قلب در آن سوي نقطه‌ي انسداد از مواد غذايي و اكسيژن محروم شده و ممكن است صدمه ببيند. ابتلا به بيماري شريان كرونر به معناي آن نيست كه  سكته‌ي قلبي خواهد كرد. بسياري از مردم بيماري شريان

معمول از بيماري شريان كرونر است.

حمله‌ي قلبي

هنگامي كه يك شريان كرونر بطور كامل يا تقريباً كامل مسدود مي‌شود، خون حامل اكسيژن و مواد غذايي نمي‌تواند به قسمت پايين ناحيه‌ي انسداد در عضله‌ي قلب برسد.

# فرآيند ورزش #

ورزش عبارت است از يك فعاليت نهادينه شده كه مستلزم كاربرد نيروي جسماني شديد و با استفاده از مهارتهاي جسماني است.

فوايد ورزش

به طور كلي با انجام ورزش به طور منظم و مستمر نتايج زير حاصل مي‌شود:

 1. بهبود حال عمومي و احساس شادابي و نشاط
 2. كسب انرژي بيشتر براي انجام كارهاي روزانهكم شدن خطر احتمالي حملات قلبي مي‌باشد.۵ باور غلط در مورد ورزش

  باورهاي غلطي در مورد ورزش در اذهان عمومي وجود دارد كه در اينجا به بحث در مورد آنها خواهيم پرداخت. باور اول اين است كه ورزش انسان را خسته مي‌كند!

  در حالي كه ورزش به بدن ما شكل بهتري مي‌دهد، جريان خون را سريع‌تر مي‌كند، با# اثرات مطلوب ورزش برقلب #

  بيشتر افراد براي شروع ورزش‌هاي منظم، آرام و مستمر نيازي به مشورت با پزشك ندارند، ولي افرادي كه ناراحتي هاي قلب، ريه و ساير مشكلات بدني دارند، بهتر است قبل ازهفته‌) كاهش قابل توجهي در كلسترول خون، سرم آهن، و فشار خون سيستولي و دياستولي در زمان استراحت و تمرين در زنان جوان  و ميانسال مشاهده شده است.

  تغييرات حاصله دركلسترول و فشار خون سودمند مي باشد. با اين وجود كم شدن مقدار آهن بدن مفيد نيست. اين موضوع احتمالاً حاكي از مصرف آهن بيشتري از طريق تشكيل گلبول‌هاي قرمز جديد مي‌باشد.

  اثرات تمرين و ورزش روي سلامت قلب

  در اينجا تنها مواردي چون عروقي شدن جانبي قلب، اندازه‌ي عروق، قابيلت لخته شدن خون، سطح چربي خون، فشار خون، آسيب‌پذيري نسبت به بي‌نظمي كار قلب با جزئياتتحقيقات نشان مي دهد كه توسعه‌ي عروقي شدن جانبي قلب در محدوده شريان كرونر كه به طور مصنوعي منقبض مي‌گردد نسبت مستقيم با مقدار تمرينات ورزشي انجام گرفته دارد. تحقيات در اين زمينه كم بوده است.

  اندازه عروق

  از سالها پيش معلوم شده كه اندازه عروق كرونر در موش‌ها متعاقب برنامه‌هاي تمرينقابليت لخته شدن خون

  يك لخته خون ممكن است در يكي از شريان‌هاي كرونر قلب جاي گرفته و سبب سكته قلبي شود. در صورتي كه لخته، شرياني را در مغز مسدود كند، سبب عارضهاست:

  1. در ارزيابي‌هاي مربوط به بيمار‌ي‌هاي همه‌گير، مرداني كه داراي مشاغل فعالي بوده، نسبت به مردان غير فعال، فشارخون سيستولي و دياستولي كمتري داشته‌اند.

  ۲٫   در مقايسه با افراد غيرآماده، افراد داراي آمادگي جسماني ( كه توسط دوچرخه كارسنج مشخص شده بود ) داراي فشار خون سيستولي و دياستولي كمتري ………………………

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در۱۸ صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .
خرید
  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
 •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.