دانلود تحقیق نظریه و روال کار در رویکردهای پیام رسانی


در حال بارگذاری
13 فوریه 2021
نوع فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل : 1 مگابایت
تعداد صفحات :5صفحه
۵۰۰۰ تومان
خرید

درمان از طريق بن بست دو سويه

درمانگران پيام رساني/ تعامل نگر(كه تاريگيها درمانگران راهبردي ناميده مي شوند) معتقدند كه چون درمانگر يك ناظر بيروني است، كسي است كه مي تواند تجربه هايي را در اختيار خانواده قرار دهد، و لذا به اعضا امكان مي دهد تا قواعد و فراقاعده هاي مربوط به روابط خويش با يكديگر و دنياي بيروني را تغيير دهند. زوجين بايد ياد بگيرند كه با اينكه راهبردنگرها به مشكل فعلي توجه دارند و به خانواده كمك مي كنند تا اهداف روشن و دقيقي بپرورانند، اغلب مي كوشند با ارايه رهنمودهاي صريح يا تلويحي به خانواده اي كه ظاهرا از مواجهه با عقل سليم مي پرهيزند، در آن خانواده تغيير به وجود آورند(به مثالهاي زير نگاه كنيد). هدف از اين رويكردهاي تناقضي غالبا عبارت است از آيد»(واتزلاويك، بيوين، و جكسون، ۱۹۶۷، ص ۱۸۸). همان طور كه نشان داديم، در يك موقعيت بن بست دو سويه بيماري زا، گيرنده پيام در وضعيتي قرار دارد كه هيچ راه گريزي براي آن متصور نيست. وقتي بيمار از درمانگر دستور مي گيرد كه بر خلاف انتظارش، خود را عوض نكند(براي مثال، به فرد افسرده گفته مي شود كه عجله چنداني براي رفع افسردگي نداشته باشد)، درست مثل اين است كه فرد در موقعيت بن بست دو سويه افتاده ا

كرده است.

واتزلاويك، بيوين، و جكسون(۱۹۶۷) از لحاظ فني، ساختار درمان از طريق بن بست دوسويه را به صورت زير ترسيم مي كند:

۱- تصور بر اين است كه يك رابطه عميق(در اين مورد، يك موقعيت درماني) وجود دارد كه براي مراجع از ارزش حياتي بالايي برخوردار است و شديدا مقبول اوست.

۲- در اين بافت، دستوري داده مي شود و ساخت آن چنان است كه:كند، ديگر نمي تواند«براي تغيير آن» كاري كند. او خودش«چنين» كرده است، و اين موضوع، همان طوري كه سعي كرده ايم نشان دهيم، بروز[غيرارادي]«چنين» كاري را غيرممكن مي سازد و البته هدف درمان نيز همين است. اگر او از دستور سرپيچي كند، به

تغيير الگوهاي تعاملي اي كه رفتار مشكل زا را حفظ مي كنند، غلبه نمايد.

يكي از نتايج مستقيم پژوهش MRI درباره بن بست دو سويه آسيب شناختي، ارائه مفهوم درمان از طريق بن بست دوسويه بوده است؛ اين واژه اصطلاحي كلي است كه براي تغيير الگوهاي مستحكم خانواده مجموعه اي از فنون تناقضي را در بر مي گيرد. تناقض را مي توان اين طور توصيف كرد:«تضادي كه به دنبال قياس درست از مقدمه هاي همسان مي …………………………….

 

 

 

 

 

 

مطالب فوق فقط متون های ابتدایی تحقیق  بوده اند . جهت دریافت کل ان  در ۵  صقحه  ، لطفا ان را خریداری نمایید .

 

 

 

 

 

 

خرید

 

 

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • دقت فرمایید بعد از خرید فایل ، روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید .
  •   جهت دیدن آموزش نحوه دانلود فایل اینجا کلیک کنید
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره 09353877793 واتساپ کارشناس پشتیبان فایلیا تماس بگیرید.